Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-22| GNSS, Mapy

Ulepszony Asystent Pasa Ruchu w AutoMapie

Najnowsza wersja AutoMapy przynosi szereg zmian. Najważniejszą jest rozszerzony zestaw strzałek dla Asystenta Pasa Ruchu (APR), które są teraz jeszcze bardziej zbieżne ze znakami drogowymi mijanymi przy trasie.


Ulepszony Asystent Pasa Ruchu w AutoMapie

Nowe strzałki precyzyjnie pokazują zbliżające się manewry, rozróżniając zjazd w prawo od skrętu w prawo czy zawracanie od zjazdu/skrętu. W praktyce oznacza szybsze dekodowanie obrazu – zrozumienie kolejnego kroku po „jednym rzucie oka” na ekran nawigacji.

Ponadto do APR dołączyła dodatkowa tablica informacyjna, wyświetlana pod rysunkiem Asystenta, tzw. drogowskaz. Jej zadaniem jest wskazywanie kierowcy, na jakie większe miasto ma się kierować, biorąc pod uwagę cel trasy.

Najnowsze wydanie AutoMapy to także:
• powiększone ikony POI, czyli lepsza widoczność punktów użyteczności publicznej;
• zmiana zaliczania punktów trasy na 25 metrów, co oznacza, że jeśli użytkownik ma 25 metrów do celu, otrzyma komunikat głosowy;
• wyświetlanie numerów dróg na podglądzie trasy;
• poprawki komunikatów nawigacyjnych;
• poprawki wyświetlania mapy dla urządzeń Motorola;
• poprawki wyznaczania tras i stabilności aplikacji.

Źródło: AutoMapa


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS