Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-13| Geodezja, Prawo

Dalej pytamy o kulisy ostatniej nowelizacji Pgik

Opublikowany w piątek 10 listopada artykuł „Mapa zasadnicza dłużej po staremu, czyli kto rządzi polską geodezją” wzbudził duże zainteresowanie czytelników Geoforum.pl, dlatego pragniemy poinformować, że do tematu na pewno jeszcze wrócimy.


Dalej pytamy o kulisy ostatniej nowelizacji Pgik

Przypomnijmy, że w artykule poruszyliśmy temat ostatniej zmiany w Prawie geodezyjnym i kartograficznym – wydłużenia o rok terminu na dostosowanie mapy zasadniczej do obowiązujących przepisów prawa. Stosowna poprawka została wprowadzona ustawą o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw i zarówno MRiT, jak i GUGiK umywają od niej ręce, podkreślając, że była to inicjatywą senacką.

Co ciekawe, zgłaszająca poprawkę senator Maria Koc podczas komisji senackiej powiedziała, że „strona rządowa oczywiście ją [zmianę w Pgik – red.] akceptuje” – tak wynika z opublikowanego na stronie Senatu zapisu stenograficznego.
Postanowiliśmy więc zadać resortowi rozwoju i GUGiK-owi dodatkowe pytania. Liczymy, że z odpowiedzi dowiemy się m.in., kto ze strony rządowej zaakceptował poprawkę oraz czy ministerstwo albo GUGiK udostępniło senator dane dotyczące postępów w dostosowaniu mapy zasadniczej przez powiaty.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS