Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-27| Geodezja, Prawo

GGK o terminach weryfikacji: aprobuję odmienną interpretację

Główny Geodeta Kraju Alicja Kulka w odpowiedzi na wystąpienie Związku Powiatów Polskich musiała zmienić swoje stanowisko w sprawie liczenia terminów weryfikacji. O zmianie tej poinformowała w piśmie skierowanym do prezesa ZPP Andrzeja Płonki, które Związek udostępnił redakcji Geoforum.pl.


GGK o terminach weryfikacji: aprobuję odmienną interpretację

Przypomnijmy, że cały problem wyniknął ze stanowiska GGK z czerwca br., w którym wskazano, że terminy weryfikacji liczy się od dnia otrzymania przez organ SGiK zawiadomienia o przekazaniu wyników zgłoszonych prac. „Oznacza to, że do terminu weryfikacji wlicza się dzień przekazania zawiadomienia” – wyjaśniła GGK Alicja Kulka w piśmie do starostów, prezydentów miast oraz WINGiK-ów. Takie stanowisko wywołało głośny opór środowiska geodezyjnego.

Z taką interpretacją nie zgodził się również Związek Powiatów Polskich, który poruszył ten temat na dwóch posiedzeniach Zespołu ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (można o nich przeczytać TUTAJ i TUTAJ). Ponadto 10 października przedstawił Głównemu Geodecie Kraju opinię prawną, w której wykazano, że stanowisko GGK jest błędne i nie ma dla starostów (jako adresatów) żadnego znaczenia prawnego.

W odpowiedzi na wystąpienie ZPP w piśmie z 24 października Alicja Kulka napisała, że „GGK, w wyniku prowadzonych rozmów, spotkań, a także po analizie ewentualnych skutków tak przyjętego stanowiska również dla wykładni innych przepisów Pgik, aprobuje przyjęcie przez organy SGiK interpretacji odmiennej niż wyrażona w ww. stanowisku”.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS