Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-25| Prawo, Instytucje

Waldemar Izdebski skarży się na opieszałość prokuratury

Już przeszło 6 tygodni minęło od złożenia przez dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby działające w imieniu i na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Sprawa dotyczy niedpełniania obowiązków w procesie naboru na GGK oraz plagiatu w pracy konkursowej obecnej GGK.


Waldemar Izdebski skarży się na opieszałość prokuratury <br />
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Mimo upływu 6 tygodni Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście milczy – informuje na Twitterze (obecnie X) Waldemar Izdebski. W związku z tym 19 października wniósł zażalenie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na brak powiadomienia o wszczęciu albo odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego.

Były GGK zarzuca „osobom działającym w imieniu i na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii” przekroczenie uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Waldemar Izdebski podkreśla, że minister Waldemar Buda mimo posiadania wiedzy o ewidentnym plagiacie w pracy konkursowej na stanowisko GGK nie zawiadomił organów ścigania, do czego był zobowiązany art. 304 § 2 kpk.

Przypomnijmy, że we wrześniu Waldemar Izdebski poinformował o wszczęciu przez Policję pod nadzorem prokuratury dochodzenia w odrębnej sprawie o przestępstwo określone w art. 115 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dochodzenie to dotyczy wcześniej złożonego zawiadomienia w sprawie plagiatu w pracy konkursowej Alicji Kulki.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS