Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-22| Mapy, Imprezy

Kartografowie z całej Polski spotkali się na UMCS

Do 23 września trwa XLV Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna. Tematem tegorocznego spotkania naukowców zajmujących się informacją przestrzenną są „Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych”, a poruszane zagadnienia dotyczą m.in.: przyszłości polskiej kartografii akademickiej, metod kartograficznych i geomatycznych w służbie państwa, percepcji map cyfrowych i analogowych czy synergii kartografii i humanistyki.


Kartografowie z całej Polski spotkali się na UMCS <br />
Przemawia rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski (fot. Bartosz Proll)
Przemawia rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski (fot. Bartosz Proll)
Kartografowie z całej Polski spotkali się na UMCS <br />
Przemawia GGK Alicja Kulka (fot. Bartosz Proll)
Przemawia GGK Alicja Kulka (fot. Bartosz Proll)

Inauguracja wydarzenia z udziałem rektora UMCS prof. Radosława Dobrowolskiego miała miejsce 20 września w Auli im. E. Romera na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Tego dania odbyła się jubileuszowa sesja i wystawa z okazji 100-lecia Polskiego Przeglądu Kartograficznego, jednego z najstarszych czasopism naukowych w Polsce.

Kolejne dni konferencji uczestnicy spędzają w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim, gdzie odbywają się sesje panelowe i referatowe oraz warsztaty geoinformatyczne. Otworzono również wystawę pn. „Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Lasów Janowskich na mapach”. W programie znalazły się także otwarte zebrania Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Stowarzyszenia Kartografów Polskich oraz sesja terenowa w Lasach Janowskich.

Organizatorami wydarzenia są: Katedra Geomatyki i Kartografii UMCS, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Nadleśnictwo Janów Lubelski.

Źródło: UMCS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS