wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-11| Geodezja, Instytucje

Interia.pl wraca do tematu plagiatu w pracy GGK

Na portalu Interia.pl ukazał się w piątek (8 września) kolejny artykuł Jakuba Szczepańskiego dotyczący sprawy plagiatu w pracy konkursowej GGK Alicji Kulki.


Interia.pl wraca do tematu plagiatu w pracy GGK

Przypomnijmy, że w pierwszym artykule, opublikowanych 22 lipca, można było przeczytać m.in., jak do zarzutów ustosunkowała się GGK Alicja Kulka i Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz jedna z osób, której artykuł skopiowano.

W piątkowym materiale autor informuje czytelników, że po złożeniu zawiadomienia przez dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego sprawę zdecydowała się zbadać prokuratura. „Postępowanie jest w toku i ze względu na dobro tego postępowania niemożliwe jest udzielenie informacji o poczynionych ustaleniach, jak również realizowanych w jego toku czynnościach procesowych” – oświadczył Interii prokurator Marcin Przestrzelski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Ponadto w tekście cytowana jest Alicja Kulka, która twierdzi, że nie popełniła żadnego plagiatu, oraz dr Ewa Gałka – autorka jednej ze skopiowanej przez GGK prac. „W pracy konkursowej Alicji Kulki prawie wszystko zostało skopiowane, cały mój artykuł »Wizja, misja i strategia«” – powiedziała Interii.

Przypomnijmy, że sprawę plagiatu na bieżąco opisujemy na Geoforum.pl. W piątek (8 września) opublikowaliśmy artykuł, w którym postanowiliśmy zebrać i uporządkować najważniejsze fakty, a także przedstawić kilka nowych – m.in. stanowiska organizacji geodezyjnych dotyczące sprawy plagiatu.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS