Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-02| Geodezja, Przetargi

Dlaczego ponownie ogłoszono przetarg na studium wykonalności Integracji PZGiK?

W drugiej połowie lipca w ciągu trzech kolejnych dni Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dla projektu „Integracja PZGiK”, unieważnił go i ogłosił ponownie. Zapytaliśmy GUGiK, co było tego przyczyną.


Dlaczego ponownie ogłoszono przetarg na studium wykonalności Integracji PZGiK? <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl
Dlaczego ponownie ogłoszono przetarg na studium wykonalności Integracji PZGiK? <br />
Fragmenty SWZ ze starej (u góry) i nowej (na dole) dokumentacji
Fragmenty SWZ ze starej (u góry) i nowej (na dole) dokumentacji

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium wykonalności oraz przygotowanie pozostałej dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku w postępowaniu konkursowym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (Program FERC). Zakres prac obejmie również aktualizację ww. dokumentów na etapie oceny wniosku o dofinansowanie przez instytucję pośredniczącą. Aktualizacja polegać będzie na dostosowaniu treści dokumentów do uwag i zaleceń zgłoszonych w procesie oceny wniosku o dofinansowanie na każdym etapie oceny.

Pierwsze postępowanie w tym zakresie ogłoszono 17 lipca i już dzień później zostało unieważnione. Jako przyczynę podano wystąpienie okoliczności powodujących, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.

Nie upłynęły jednak 24 godziny, a na platformie zamówień publicznych GUGiK pojawił się nowy przetarg dotyczący opracowania studium. Sytacja wydawała się nietypowa, zapytaliśmy więc urząd o wspomniane w uzasadnieniu unieważnienia wcześniejszego przetargu „okoliczności”. Chcieliśmy też wiedzieć, dlaczego „okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione” nie przeszkodziły w ogłoszeniu nowego zamówienia w tak krótkim czasie.

Departament Strategii, Współpracy Zagraniczej oraz Informacji Publicznej GUGiK udzielił nastepującej odpowiedzi:
„Zgodnie z art. 256 ustawy Pzp Zamawiający ma możliwość zakończenia prowadzenia postępowania w sytuacji wystąpienia innych niż przewidziane w art. 255 Pzp okoliczności. Dzięki zastosowaniu tego przepisu Zamawiający może przeciwdziałać pozyskaniu nieodpowiedniego świadczenia, co zapobiega niecelowemu i nieefektywnemu wydatkowaniu środków publicznych.
Ze względu na specyfikę postępowania i procedurę oceny wniosków o dofinansowanie projektu ze środków europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 Zamawiający postanowił dokonać zmian dokumentacji uwzględniających wystąpienie ww. okoliczności”.

W związku z tym, że odpowiedź departamentu odpowiedzialnego za informację nie wyjaśnia zbyt wiele, przeanalizowaliśmy dokumentację starego i nowego postępowania. Główna różnica, jaką znaleźliśmy, dotyczy terminu realizacji zamówienia. Szkoda zatem, że urząd nie poinformował o tym wprost.
W pierwszej wersji dokumentacji podano tylko termin realizacji pierwszego etapu przetargu, który stał się jednocześnie terminem realizacji całego zamówienia.
W poprawionej wersji podano już dwie daty: zakończenia etapu 1 (obejmującego prace przygotowawcze i opracowanie produktów) oraz etapu 2 (obejmującego aktualizację produktów). Porównanie fragmentów dwóch SWZ znajduje się na fot. powyżej.

Więcej na temat projektu „Integracja PZGiK” oraz ofert, które wpłynęły w postępowaniu na opracowanie studium wykonalności można przeczytać TUTAJ.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS