Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-26| GIS, Firma

Współpraca TomTom i Alteryx dla lepszych analiz

Holenderska firma geoinformatyczna TomTom ogłosiła rozszerzenie partnerstwa z amerykańską firmą Alteryx. Współpraca TomTom i Alteryx polega na integracji interfejsów API TomTom Maps z produktami Alteryx i pakietami analizy lokalizacji.


Współpraca TomTom i Alteryx dla lepszych analiz

Te produkty to m.in. Alteryx Designer i nowo uruchomiona oferta Location Intelligence na platformie Alteryx Analytics Cloud. Usługa ta umożliwia wszystkim użytkownikom udział w procesie analitycznym i decyzyjnym. Location Intelligence ułatwia wyciąganie wniosków dotyczących lokalizacji dzięki prostemu w użyciu interfejsowi opartemu na mapach i nieskomplikowanym zadaniom analitycznym.

Alteryx wykorzystuje dane lokalizacyjne TomTom i interfejsy API Map, aby dodać informacje przestrzenne do swoich narzędzi analitycznych. Zintegrowane dane TomTom rozszerzają analizę, dodając ponad 50 warstw danych kartograficznych, takich jak drogi, szlaki wodne, parki i inne. Dzieki temu użytkownicy Alteryx mogą stosować bardziej zaawansowane techniki analityczne, takie jak geokodowanie i analiza czasu jazdy, aby podejmować lepsze decyzje.

Dla przykładu, sprzedawca detaliczny może wykorzystać te dodatkowe dane w celu określenia optymalnej lokalizacji dla nowego sklepu spożywczego. Korzystając z danych o istniejących lokalizacjach sklepów i transakcjach klientów, analitycy mogą mapować informacje, aby zobaczyć, jak istniejące sklepy są rozmieszczone względem siebie i klientów docelowych. Ta analiza przestrzenna może potencjalnie ujawnić lukę w zasięgu geograficznym sprzedawcy detalicznego. Podobnie operator telekomunikacyjny może wykorzystać dane mapowe do określenia, które obszary są najlepiej przystosowane pod kątem optymalizacji sieci komórkowej.

Źródło: TomTom


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS