Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-04| Geodezja, Prawo

Rozporządzenie ws. geodezyjnych formularzy podpisane

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podpisał 28 kwietnia rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów wniosków o udostępnienie materiałów PZGiK, licencji i Dokumentu Obliczenia Opłaty, a także sposobu wydawania licencji.


Rozporządzenie ws. geodezyjnych formularzy podpisane

W rozporządzeniu przewiduje się:
• uchylenie wzorów wniosków o naliczenie opłat za korzystanie z usług teleinformatycznego systemu ASG-EUPOS umożliwiającego udostępnianie danych podstawowej osnowy geodezyjnej,
• zaktualizowanie wzoru wniosku o udostępnienie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zawartego w załączniku nr 1 do zmienianego rozporządzenia w zakresie formularza C4,
• zaktualizowanie wzoru wniosków o udostępnienie materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zawartego w załączniku nr 3 do zmienianego rozporządzenia.

Zmiany wynikają głównie z niedawnych nowelizacji przepisów geodezyjnych. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, rozporządzenie musi zostać dostosowane chociażby do obowiązującej od 2 października br. ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, która zniosła pobieranie opłat za korzystanie z usług ASG-EUPOS.

Rozporządzenie zostało przesłane do RCL i czeka na ogłoszenie. Rozporządzenie wejdzie w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS