Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-05| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Quiz przestrzenny w Pałacu Kultury i Nauki


Do piątku 7 kwietnia wszyscy miłośnicy geoinformacji przebywający w Warszawie będą mieli okazję wziąć udział w króciutkim teście komputerowym na orientację przestrzenną. Wystarczy jedynie udać się do Pałacu Kultury i Nauki.

Wyniki tego eksperymentu posłużą Małgorzacie Miłosz (młodej absolwentce wydziału planowania przestrzennego SGGW, a obecnie studentce Centrum Geoinformacji Uniwersytetu w Wegeningen) do oceny przydatności nowoczesnych technologii komputerowych w planowaniu przestrzennym. Poszczególne etapy quizu mają dać odpowiedź na pytanie, czy systemy informacji geograficznej, modelowanie trójwymiarowe i wizualizacja mogą zwiększyć udział społeczeństwa w podejmowaniu decyzji w procesie zagospodarowywania terenu. Dodatkowo test ma sprawdzić, czy mieszkańcy miasta potrafią poprawnie "odczytywać" model 3D, a co za tym idzie, czy można go używać np. do interaktywnej prezentacji pomysłów miejskich architektów.
Badania prowadzone w Warszawie są częścią większego projektu Unii Europejskiej pt. Participatory Spatial Planning in Europe. W imieniu pani Małgorzaty zapraszam do licznego udziału w teście. Im więcej uczestników, tym ciekawsze wyniki. Stanowisko komputerowe znajduje się w PKiN (wejście od ul. Marszałkowskiej) na poziomie -1, przy windach.

MP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS