Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-21| artykuł sponsorowany | Firma

Koparki i maszyny budowlane - dlaczego są niezbędne

Pierwszym i w zasadzie najważniejszym etapem budowy domu jest przygotowanie terenu pod fundamenty. Bez koparki budowlanej, ciężko byłoby wykopać odpowiednią ilość ziemi i przygotować fundamenty pod budowę domu. Koparki kołowe czy koparki gąsienicowe, to aktualnie nieodzowna część każdej budowy i to one są pierwszymi maszynami, które wjeżdżają na teren prac. Warto pamiętać, że sprzęt ciężki wymaga odpowiednich uprawnień, a więc warto zapoznać się z ewentualną instrukcją lub rozejrzeć się za sprzętem z pomocą specjalisty z tej dziedziny.


Koparki i maszyny budowlane - dlaczego są niezbędne

Koparka gąsienicowa czy kołowa, co lepsze?

Koparki gąsienicowe i kołowe są dwoma najczęściej spotykanymi typami koparek budowlanych. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje zalety i wady, dlatego wybór odpowiedniego rodzaju koparki zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj pracy, teren budowy, budżet, itp.

Możemy wyróżnić kilka zależnych, które wskazują, do czego nada się dany typ koparki lub ładowarki:

  1. Manewrowość – Koparki kołowe mają większą manewrowość niż koparki gąsienicowe, ponieważ są wyposażone w koła, które umożliwiają im obracanie się na miejscu. Dlatego też koparki kołowe są bardziej odpowiednie do pracy na mniejszych placach budowy, gdzie jest mniej miejsca do poruszania się.
  2. Ciężki teren – Koparki gąsienicowe zaś są bardziej wszechstronne niż koparki kołowe, ponieważ mogą poruszać się po trudnym terenie, takim jak błoto, piach czy kamienie. Mogą przejeżdżać przez głębokie błoto jak „czołg” i dlatego nie straszne im większe górki czy podmokła gleba.
  3. Wydajność – Koparki gąsienicowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się w ciężkich pracach, a to za sprawą siły uciągu i stabilności.
  4. Cena – W tym wypadku zwycięzcą są zdecydowanie koparki kołowe. Gąsienice są drogie, a napęd potrzebny do poruszania takim sprzętem musi być bardzo wytrzymały.

Koparko ładowarka - Dwa w jednym?

W przypadku robót ziemnych, które prowadzone są na grząskim podłożu i wymagają zarówno przekopu, jak i odgarnięcia ziemi, najlepszym rozwiązaniem może okazać się maszyna, którą możemy wykorzystać w obu tych przypadkach. Do takich zadań wymyślono koparko ładowarkę, czyli maszynę, która zawiera w sobie cechy zarówno koparki, jak i ładowarki. Uniwersalność tego pojazdu jest tak ceniona, że często zastępuje zarówno koparki jak i ładowarki.

Gdzie kupić dobrą maszynę do robót ziemnych?

Na świecie znajduje się masa sklepów, zarówno internetowych jak i stacjonarnych. Przy kupnie tego typu sprzętu ważne jest kilka aspektów, które chciałbym teraz podpowiedzieć.

Przede wszystkim warto patrzeć na rok produkcji sprzętu, minikoparka to sprzęt, który pozwala na np. kopanie rowów czy działania na budowie. Jest to ciężka praca, która mocno obciąża ważne podzespoły maszyny. Stosunkowo młoda maszyna będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż stary, wysłużony sprzęt.

Przy kupnie warto również pamiętać o tym, jakie zastosowanie ma mieć nasz przyszły sprzęt. Możemy kupić różne rodzaje łyżki, możemy kupić sprzęt na kołach lub gąsienicach. Każdy pojazd sprawdzi się w innym typie pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem takiego sprzętu lub chcesz poszerzyć swoją wiedze na temat sprzętu budowlanego, to zobacz tutaj

Istnieje wiele marek, które mogą utrudnić Twój zakup za sprawą ilości sprzętu, jaki jest do wyboru, ale odpowiedni specjalista dobierze maszynę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby, a Ty z pomocą swojej nowej koparki będziesz w stanie rozwinąć czy to biznes, czy zwyczajnie zrealizować budowę swojego domu marzeń.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS