|2023-03-20|
Geodezja, GIS, Imprezy
Zapowiedź I Kongresu Geoinformacyjnego
W Krakowie w dniach 25–27 października odbędzie się X Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne organizowane jednocześnie jako I Kongres Geoinformacyjny. Hasło wydarzenia to „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”.
Fot. Pixabay
|
|
|
|
|
|
Rosnąca w ostatnich latach popularność geoinformacji determinuje potrzebę wymiany doświadczeń w zakresie pozyskiwania i przetwarzania geodanych w szerszym gronie. Po kilku latach przerwy z inicjatywy organizatorów wydarzenia powstała idea wspólnych cyklicznych spotkań poszerzonych o tematykę związaną z systemami informacji przestrzennej. X Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne z poszerzoną tematyką organizowane będzie jako I Kongres Geoinformacyjny.
Wydarzenie to pozwoli na pełną integrację środowisk związanych z geoinformacją w kraju, ale nie tylko. Docelowo formuła Kongresu będzie obejmować swoim zasięgiem również środowiska międzynarodowe. Kongres Geoinformacyjny będzie wydarzeniem naukowym, które umożliwi prezentację najnowszych polskich i zagranicznych osiągnięć badawczych oraz doświadczeń związanych z wdrażaniem nowoczesnych metod geoinformacyjnych w praktyce.
Celem Kongresu jest dyskusja i wymiana doświadczeń na temat udziału nowoczesnych technologii geoinformacyjnych w przetwarzaniu danych kartograficznych, fotogrametrycznych, teledetekcyjnych oraz w systemach informacji przestrzennej. Kongres obejmie zagadnienia w zakresie: spójnego modelowania informacji sytuacyjnej i wysokościowej, standardów geoinformacyjnych, integracji opracowań fotogrametrycznych, teledetekcyjnych, kartograficznych, metod i algorytmów automatycznego modelowania 3D, a także analiz i wizualizacji danych 3D oraz zastosowań technologii geoinformacyjnych w innych branżach.
Termin zgłoszenia uczestnictwa oraz tytułu i rozszerzonego streszczenia referatu upływa 31 maja, natomiast dokonania wpłaty za udział w Kongresie w obniżonej cenie – 30 czerwca.
Organizatorzy Kongresu to: Komisja Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności, Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, oddziały Kartograficzny i Teledetekcji Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Stowarzyszenie Kartografów Polskich oraz Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Więcej informacji w Komunikacie nr 1
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.
Źródło: Organizatorzy
|