wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-13| artykuł sponsorowany | Sprzęt

Premiery i nowości w GPS GLOBAL SOLUTIONS

Firma GPS GLOBAL SOLUTIONS wprowadza na rynek aż cztery nowości – skaner Stonex X120go oraz tachimetr RTS R180, Psa Robotycznego oraz drony Autel RTK. Zapowiada ponadto wydarzenia Poland Tour Wiosna 2023.


Premiery i nowości w GPS GLOBAL SOLUTIONS

1. Robotyczny tachimetr R180 na pokładzie z Androidem

Włoski Stonex ogłosił 10 marca br. premierę nowego tachimetru robotycznego R180.

GPS GLOBAL SOLUTIONS z Bydgoszczy, jako autoryzowany dealer Stonex w Polsce, zapowiada, że ten tachimetr ma już być dostępny w sprzedaży w kwietniu tego roku i jest to pierwsza z trzech nadchodzących premier tachimetrów z Androidem Stonexa tym roku (więcej o nich w zestawieniu TACHIMETRY 2023, gdzie możecie znaleźć nasz artykuł).

R180 charakteryzuje się prędkością obrotową 180°/s i dokładnością EDM 1 mm + 1 ppm, z zasięgiem do 1000 m bez pryzmatu.

Tachimetr jest dostępny w dwóch wersjach – 0,5˝ i 1˝. Dodatkowo R180 ma kamerę i światłowód, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w terenie.

SILNIKI TDRIVE czynią go jednym z najszybszych w swojej kategorii produktów, a także imponująco cichym – poziom hałasu należy do najniższych w swojej klasie. Technologia Tdrive, pozwala na wyszukiwanie pryzmatu z dużą prędkością, nawet zainstalowanym na poruszających się pojazdach. Brak technologii przekładni zapewnia z kolei beztarciowy ruch, większą trwałość i mniej konserwacji serwisowej.

WBUDOWANA KAMERA R180 umożliwia oglądanie punktów zmierzonych przez operatora na dużych 6-calowych ekranach lub wykorzystanie obrazu do pomocy podczas kolimacji instrumentu.

Instrument oferuje ponadto rozwiązanie OnePole – kompatybilne z odbiornikami GNSS Stonex. Dzięki zastosowaniu systemu Android oraz programu CUBE-A (który jest również obecny w odbiornikach GNSS Stonex) integracja całego zestawu OnePole jest banalnie prosta, szybka, a co za tym idzie, zaoszczędza nasz czas w terenie.

Oprogramowanie pokładowe CUBE-a zawiera wszystkie klasyczne funkcje, a także integrację zadań wykonanych z GNSS i pomiarów wykonanych z tachimetru.

2. Skaner SLAM STONEX X120Go

Już od początku lutego dostępny jest w naszej ofercie skaner SLAM Stonexa.

https://gpsglobalsolutions.com/product/stonex-x120go-slam-3d-scanner/

Zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym kanale YouTube https://www.youtube.com/@GpsGlobalSolutions gdzie przedstawiamy krok po kroku, jak wygląda proces skanowania oraz jego rezultaty na przykładzie pomiaru terenu obiektów architektonicznych czy też pomiarów wewnątrz budynków.

Film X120Go dostępny tutaj: https://youtu.be/BvZ_7rvTKZU

Zdjęcia poniżej przedstawiają oryginalne chmury punktów uzyskane z zaledwie kilkuminutowych skanów, jak i teksturowane (kolorowane) dzięki wbudowanym w skaner trzem aparatom.

Bardzo dużą zaletą skanera jest to, że posiada on zasilanie w ręcznym uchwycie oraz wbudowany datalogger, co eliminuje konieczność łączenia kablem z zewnętrznym dataloggerem i bateriami jak w przypadku konkurencyjnych skanerów.

Pełny zestaw zawiera:

3. ROBO-DOG w zestawie ze SKANEREM STONEX X120go

Już niedługo (bo z końcem marca tego roku) czeka nas premiera bardzo interesującej nowości na rynku pomiarów, którą przygotowujemy dla Was już od kilku miesięcy. Skaner X120Go zintegrowaliśmy wraz z naszym ROBO-DOGIEM, którego niektórzy z Was mieli okazje zobaczyć podczas konferencji FIG organizowanej w Warszawie kilka miesięcy temu. Zestaw ten dostępny już teraz w sprzedaży w pre-orderze – pytajcie o szczegóły.

Będzie dostępny również w wersji FPV z kamerą 4K oraz goglami FPV, by bez problemu przeprowadzać pomiary w zasięgu do 1 km od operatora. Wraz z premierą ukażą się obszerne materiały oraz filmy – śledźcie nasze social media. Przygotowaliśmy dla Was wiele materiałów z terenu. Dodamy, że jesteśmy jedyni, którzy zintegrowali taki zestaw.

Zdjęcia poniżej przedstawiają zestaw pomiarowy oraz chmurę punktów uzyskaną podczas skanowania wiaduktów.

4. AUTEL EVO II PRO RTK SERIES 3 Rugged Version

Na przełomie marca oraz kwietnia tego roku również w naszej ofercie zobaczycie zaawansowane drony AUTEL RTK w wersji PRO Rugged (najbogatsza wersja wyposażenia) w dwóch modelach – z kamerą 6K oraz Dual Camera (optyczna + termiczna).

Pierwsze sztuki już do nas lecą. Wkrótce więcej materiałów z testów terenowych.

POLAND TOUR 2023

Jako że na dziś możecie nas znaleźć w Bydgoszczy, Warszawie i Szczecinie, postanowiliśmy przyjechać do Waszego miasta. Dlatego też zapraszamy do obserwowania naszych profili GPS GLOBAL SOLUTIONS na Facebook oraz LinkedIn, gdzie już od kwietnia będziemy informować, w jakich miastach Polski, gdzie i kiedy pojawimy się, by zaprezentować najnowsze rozwiązania pomiarowe – skanery, drony, robo-dog, odbiorniki GNSS (m.in. EYR Dual Camera).

Chcesz, byśmy odwiedzili Twoje miasto lub jesteś zainteresowany prezentacją? Napisz do nas info@gpsglobalsolutions.com lub przez formularz kontaktowy na stronie gpsglobalsolutions.com

Pozdrawiamy serdecznie
GPS GLOBAL SOLUTIONS team


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS