Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-10| artykuł sponsorowany | Firma

Komu warto sprzedać działkę?

Posiadanie działki budowlanej to marzenie wielu ludzi. Dzięki niej możemy zbudować wymarzony dom i stworzyć przestrzeń do odpoczynku dla całej naszej rodziny. Jednak czasami z różnych przyczyny musimy sprzedać naszą działkę. W takiej sytuacji warto zastanowić się, komu warto sprzedać działkę i jak najlepiej wykorzystać ten potencjał.


Komu warto sprzedać działkę?
  1. Dlaczego warto sprzedać działkę budowlaną?
  2. Komu warto sprzedać działkę budowlaną?
  3. Na co zwrócić uwagę przy sprzedaży działki?

Działka budowlana to inwestycja na przyszłość. Jednak jeśli z różnych powodów musimy ją sprzedać, warto zastanowić się przede wszystkim, komu warto ją sprzedać. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na to pytanie, a także omawiamy kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy sprzedaży działki. Jeśli szukasz informacji na ten temat, zapraszamy do lektury już teraz.

Dlaczego warto sprzedać działkę budowlaną?

Dlaczego warto sprzedać działkę budowlaną? Wszystko zależy od przyczyny, dlaczego musimy to zrobić. Sprzedaż działki może być szybkim sposobem na zdobycie dodatkowych środków finansowych. Często zdarza się też tak, że właściciele decydują się na sprzedaż, ponieważ nie są w stanie wykorzystać jej w taki sposób, aby było to zgodne z planami czy oczekiwaniami. Innym powodem sprzedaży działki może być konieczność spłaty zobowiązań finansowych lub potrzeba zdobycia środków na inne inwestycje.

Przed podjęciem decyzji o sprzedaży działki budowlanej warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim należy dokładnie przeanalizować sytuację na rynku nieruchomości oraz ocenić wartość swojej działki. Należy również pamiętać, że sprzedaż działki wymaga odpowiedniej dokumentacji oraz znajomości procedur.

Komu warto sprzedać działkę budowlaną?

Komu warto sprzedać działkę budowlaną? Właściciele najczęściej decydują się na sprzedaż działek osobom prywatnym. Warto pamiętać, że taki klient z reguły szuka działki w dobrej lokalizacji, z równie dobrym dostępem do infrastruktury oraz z warunkami zabudowy, które umożliwią wzniesienie wymarzonego domu. Jeśli jesteś z okolicy Tuszyna, działki na sprzedaż znajdziesz na stronie https://kazo.pl/dzialki/tuszyn_lodzki-wschodni, na której możesz także dodać swoje ogłoszenie za darmo. Sprawdź jednak w pierwszej kolejności, ile kosztują działki na sprzedaż w tej miejscowości i zastanów się, za ile możesz sprzedać swoją. Pamiętaj, aby nie dawać zbyt wysokiej ceny w porównaniu z innymi ofertami – to sprawi, że trudniej będzie znaleźć Ci kupca, który zdecyduje się na kupno Twojej działki.

Druga opcja to sprzedaż działki deweloperowi. Jeśli nie chcesz wystawiać ogłoszenia na kazo.pl, możesz znaleźć dewelopera, który jest zainteresowany kupowaniem działek budowlanych, aby móc budować na nich nowe domy i mieszkania, a następnie oferować je na rynku nieruchomości. Sprzedaż działki deweloperowi może być dla Ciebie korzystniejsza, gdyż łatwiej znaleźć zainteresowaną kupnem firmę niż osobę prywatną.

Na co zwrócić uwagę przy sprzedaży działki?

Sprzedaż działki to złożony proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Niezależnie od powodów, dla których decydujesz się na sprzedaż, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, istotny jest stan prawny działki, jej powierzchnia i kształt oraz lokalizacja. Koniecznie upewnij się, że Twoja działka jest wolna od wszelkich obciążeń i jest właściwie gotowa do sprzedaży. Sprawdź także, czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz czy ma wszelkie niezbędne pozwolenia na budowę. Należy więc sprawdzić nie tylko to, gdzie są położone działki budowlane, ale też inne istotne rzeczy, w tym wspomniane warunki zabudowy.

Ponadto koniecznie zwróć uwagę na to, za jaką kwotę chcesz sprzedać swoją działkę. Jeśli cena będzie zbyt wysoka, możesz mieć problemy ze znalezieniem kupca. Za niska natomiast wiąże się ze sporymi stratami finansowymi dla Ciebie. Pamiętaj, że wpływ na cenę ma nie tylko kształt i rozmiar działki, ale także jej lokalizacja. Działka znajdująca się w sąsiedztwie centrum miasta, sklepów, przystanków komunikacji miejskiej, szkoły czy przedszkoli jest dla potencjalnego klienta bardziej atrakcyjna. Tym samym wartość tak usytuowanej działki wzrasta.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przeznaczoną do sprzedaży działkę budowlaną kupowaną jako zabezpieczenie kapitału, czy też o działkę gotową pod zabudowę jednorodzinną, zawsze warto dokładnie przemyśleć wszystkie plusy i minusy lokalizacji. Działka budowlana w Łodzi może w przyszłości kosztować więcej, więc jeżeli jest dostępna na sprzedaż działka budowlana, można zastanowić się nad jej zakupem. W końcu w razie potrzeby istnieje możliwość jej ponownego sprzedania. Działka łatwo znajdzie nowych nabywców, szczególnie jeżeli jest atrakcyjnie położona.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS