wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-01| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo

Marcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 3/2023. Czytelnicy znajdą w nim kolejną edycję raportu nt. bezrobocia wśród geodetów i kartografów. Co najistotniejsze, w ubiegłym roku spadło ono do rekordowo niskiego poziomu.


Marcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Temat zatrudnienia kontynuujemy w artykule „Mierni potrzebni”. Przedstawiamy w nim wyniki analizy ofert pracy w branży geodezyjnej, kartograficznej i GIS publikowanych na Geoforum.pl.

Na okładce marcowego GEODETY znalazło się natomiast opracowanie obrazujące skalę przesunięć na pograniczu turecko-syryjskim po katastrofalnym trzęsieniu ziemi. Doszło do niego na początku lutego. Dla służb ratunkowy w pierwszej kolejności kluczowa była odpowiedź na pytanie, jaki obszar został dotknięty wstrząsami. Pomocne okazały się tu analizy przeprowadzone na bazie zobrazowań satelitarnych.

Bogdan Grzechnik rozwiewa wątpliwości niektórych geodetów dotyczące zakresu prac, które można wykonywać, mając poszczególne zakresy uprawnień. Z kolei sędzia Magdalena Durzyńska pisze o połączeniu i podziale nieruchomości. Przygląda się bliżej procedurze z art. 98b ustawy o gospodarce nieruchomościami i opłacie adiacenckiej określonej w jej wyniku.

Płk rezerwy dr Eugeniusz Sobczyński w artykule „Na sowiecką modłę” przypomina o rozpoczętych 70 lat temu pracach nad mapą w skali 1:25 000 (wydanie Sztab Generalny). Do 2022 r. była to jedyna mapa w tej skali pokrywająca obszar całej Polski.
W najnowszym GEODECIE piszemy też o dwóch zasłużonych kartografach. Pierwszy z nich to profesor Eugeniusz Romer, twórca liczącego równo 100 lat „Polskiego Przeglądu Kartograficznego”. Drugi to Teofil Szumański – współpracownik prof. Romera, o którym pamięć jest stopniowo przywracana.

Marcowe wydanie to również test ręcznego skanera Stonex X120GO, a także teksty o normach ISO w Krajowej Infrastrukturze Informacji Przestrzennej oraz modelu 3D miasta Poznania.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili marcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych marcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS