Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-28| Geodezja, Przetargi

Powiat krakowski przymierza się do wdrożenia e-usług i cyfryzacji PZGiK

Nawet ponad 3 mln zł warte będzie zamówienie Starostwa w Krakowie na cyfryzację PZGiK i wdrożenie kolejnych e-usług publicznych.


Powiat krakowski przymierza się do wdrożenia e-usług i cyfryzacji PZGiK <br />
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Powiat właśnie opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne w tej sprawie. Wynika z niego, że przedmiotem szykowanego zamówienia będzie:

  • zakup serwera oraz oprogramowania pozwalającego na stworzenie systemu wirtualizacji, co zapewni m.in. efektywne wykorzystanie sprzętu IT, dostępność danych w każdej chwili, proste odzyskiwanie danych, migrację danych do chmury;
  • zakup przełączników światłowodowych, switchy, macierzy dyskowych oraz systemów operacyjnych;
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych gromadzonych i przesyłanych zarówno pomiędzy pracownikami urzędu, jak i do obywateli/podmiotów zewnętrznych;
  • stworzenie cyfrowego systemu zarządzania i rejestracji zdarzeń kryzysowych, co usprawnieni pracę zespołu ds. zarządzania kryzysowego;
  • rozwój e-usług publicznych dla zadań z zakresu architektury i ochrony środowiska;
  • wdrożenie systemu do cyfrowej obsługi zadań publicznych z zakresu architektury i ochrony środowiska;
  • stworzenie platformy do pracy grupowej i komunikacji, co zwiększy efektywność i szybkość pracy urzędników;
  • uruchomienie portalu mapowego SIP;
  • digitalizacja analogowych map zasadniczych w celu utworzenia referencyjnych baz danych BDOT500 i GESUT dla obszaru jednostki ewidencyjnej Krzeszowice – miasto.

Planowany termin rozpisania przetargu to 30 kwietnia br.


Przegląd wszystkich aktualnych zamówień publicznych z zakresu geodezji i kartografii prezentujemy w naszej nowej bezpłatnej Bazie przetargów

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS