Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-02-01 | Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo

Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 2/2023. Materiał okładkowy to redakcyjny raport nt. płac w branży geodezyjnej i kartograficznej w 2022 r.


Ilustracja: Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

COVID-19, wojna w Ukrainie, kryzys energetyczny i inflacja – tym żyliśmy w 2022 r. Na co dzień najbardziej odczuwalny był wzrost cen drenujący portfele. Jak wpłynęło to na poziom wynagrodzeń w naszej branży? Odpowiedź znajdziemy w naszym corocznym badaniu.

Kolejny ciekawy materiał to test wirnikowca DJI Mavic 3 Enterprise – następcy najpopularniejszego wśród geodetów drona DJI Phantom 4. Choć różnic między starszym i młodszym bratem jest wiele, to czy mają one jakieś konkretne przełożenie na wykonywanie prac geodezyjnych? Odpowiedzi udziela Kamil Tomiak z NaviGate.
Temat dronów kontynuujemy w rozmowie z Pawłem Wójcikiem z warszawskiej firmy SkySnap. Opowiada on o projektach realizowanych z wykorzystaniem bezzałogowców oraz… sztucznej inteligencji.

W lutowym GEODECIE czytelnicy znajdą ponadto dwa inne wywiady. Pascal Martinez z firmy Bentley Systems mówi o popularyzacji cyfrowych bliźniaków, a Natalia Kuniewicz z Satellite Vu – o potencjale tkwiącym w regularnie pozyskiwanych zobrazowaniach termicznych.
Rosnącej roli teledetekcji poświęcony jest też artykuł „Nasze plejedy”. Przybliżamy w nim temat wartego 575 mln euro kontraktu na dostawę satelitów teledetekcyjnych dla polskiej armii. Umowę pod koniec ub.r. podpisało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Czytelników z pewnością zainteresuje również artykuł Radosława Smyka z Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego. Wychodząc od posiedzeń Zespołu Roboczego ds. Geodezji i Budownictwa przy Rzeczniku MŚP, pisze o zawodzie mierniczego przysięgłego i narosłych wokół niego mitów.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili lutowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lutowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość lutowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geospatial Revolution, odc. 4
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
w 1959 r. staraniem Stowarzyszenia Geodetów Polskich utworzono w Szczecinie średnią szkołę geodetów?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Aleksander Skórczyński (1930-2020)

Aleksander Skórczyński (1930-2020)
Wieloletni nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej, specjalista z zakresu teorii wyrównania, analizy dokładności układów geodezyjnych oraz geodezyjnych pomiarów szczegółowych. Urodził się w 1930 r. we Włocławku. W 1956 r. uzyskał tytuł...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1901
Carl Pulfrich (1858-1927), geodeta i fotogrametra niemiecki, konstruuje stereokomparator - urządzenie służące do opracowania zdjęć naziemnych, wykorzystujące zasadę znaczka pomiarowego. Pierwszy taki instrument wyprodukowały zakłady Carl Zeiss w...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama