Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-01-30 | artykuł sponsorowany | Firma

Nawilżacze powietrza ultradźwiękowe - wady i zalety

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto w sezonie grzewczym zmaga się z suchym powietrzem. Przy niskiej wilgotności szybko odczuwamy dyskomfort, mamy problem ze snem, trudniej wyleczyć infekcje. Nie mówiąc już o przesuszonej, szorstkiej w dotyku skórze. Nic dziwnego, że wiele osób szuka sprzętu, który pozwoli zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w domu. Nawilżacze to zróżnicowana grupa urządzeń: różnią się designem, ale przede wszystkim sposobem działania. Dzisiaj chcemy uważnie przyjrzeć się modelom ultradźwiękowym. Jakie są ich największe wady i zalety? Czas to dokładnie przeanalizować!


Ilustracja: Nawilżacze powietrza ultradźwiękowe - wady i zalety

Nawilżacze powietrza - jakie są rodzaje?

Zanim przejdziemy do nawilżaczy ultradźwiękowych, dobrze poznać inne rodzaje takich sprzętów. Mając kompletny obraz, będziemy mogli podjąć świadomą decyzję zakupową.

Nawilżacze powietrza możemy podzielić na:

  • parowe;
  • ewaporacyjne;
  • ultradźwiękowe.

Czym się charakteryzują? Zacznijmy od parowych! To niedrogie urządzenia, które mogą kusić oszczędnych dużymi promocjami. Warto jednak wiedzieć, że w sprzętach tego typu woda doprowadzana jest do wrzenia przy pomocy grzałki, a emitowana w wyniku procesu para jest gorąca. Model tego typu nie sprawdzi się więc w pokoju dziecięcym – to duży minus tego rozwiązania. Na plus, oprócz ceny, można zaliczyć za to niskie koszty eksploatacji – wykorzystywana jest tutaj po prostu woda z kranu.

Czy tak samo wygląda to w przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych? System ich działania jest nieco inny. Wentylator zasysa suche powietrze, a następnie przepuszcza je przez nawilżony filtr lub dyski. Para wydzielana przez takie urządzenie jest niewidoczna i chłodna – nie stanowi więc ryzyka przypadkowego oparzenia. I tutaj, jak w urządzeniach parowych, korzystamy z wody z kranu. Nie jest to jednak sprzęt tani w eksploatacji – musimy pamiętać o regularnej wymianie filtrów – zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi w instrukcji obsługi.

Urządzenie tego typu sprawdzi się w pokoju dziecka, a także w mieszkaniu pełnym zwierząt!

Jak na tym tle prezentują się nawilżacze ultradźwiękowe? Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują fale ultradźwiękowe do rozbijania cząsteczek wody. Para, która powstaje, jest chłodna, a więc bezpieczna dla otoczenia. Ale czy na tym koniec atutów tego rozwiązania? Pora zestawić wady i zalety nawilżaczy ultradźwiękowych!

Nawilżacze ultradźwiękowe – wady i zalety

Decydując się na nawilżacz ultradźwiękowy, trzeba być świadomym mocnych i słabszych stron sprzętu tego typu. Do najważniejszych atutów należy z pewnością energooszczędność i cicha praca. Nic dziwnego, że to sprzęt chętnie wybierany do sypialni lub pokoju dziecka. Nie można pominąć również ceny samego urządzenia– zwykle można kupić je w rozsądnej kwocie.

Zanim jednak klikniemy „kup” w sklepie internetowym, trzeba mieć pełny obraz działania tego rodzaju nawilżacza. Przede wszystkim, nie jest to rekomendowany sprzęt do domu, w którym mieszkają psy i koty. Zwierzęta mogą słyszeć ultradźwięki, co nie jest dla nich komfortowe. Do tego trzeba wskazać, że w tym nawilżaczu musimy korzystać wyłącznie z wody destylowanej. W przeciwnym razie do powietrza może dostawać się szkodliwy dla zdrowia pył kamienny.

Nawilżacze powietrza ultradźwiękowe w sklepie MediaMarkt to niedrogi sposób, by zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w swoim domu. Warto dokładnie przyjrzeć się specyfikacji, sprawdzić opinie użytkowników i wybrać najlepszy dla siebie model!


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
GEODETA testuje: ContextCapture
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Urząd Wojewódzki Kielecki rozpoczął działalność pod koniec października 1944 r. w Sandomierzu? Dopiero 22 stycznia 1945 r. został przeniesiony do Kielc?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Daniel Bernoulli (1700-1782)

Daniel  Bernoulli  (1700-1782)
Szwajcarski matematyk i fizyk. Urodził się 8 lutego 1700 roku w Gröningen. W latach 1725-33 był pracownikiem Akademii Nauk w Petersburgu, gdzie kierował katedrą fizjologii, a następnie matematyki. Po powrocie do Szwajcarii (1733 r.) został...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1893
Niemiec Albrecht Meydenbauer (1834-1921) jako pierwszy używa terminu fotogrametria.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2