wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-18| Mapy

Unikatowa mapa trafiła do zbiorów Uniwersytetu Szczecińskiego

16 stycznia br. w Rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się przekazanie US unikatowej mapy z przełomu XVII i XVIII wieku, którą kupiła Szczecińska Energetyka Cieplna.


Unikatowa mapa trafiła do zbiorów Uniwersytetu Szczecińskiego <br />
Fot. Filip Kacalski/Uniwersytet Szczeciński
Fot. Filip Kacalski/Uniwersytet Szczeciński
Unikatowa mapa trafiła do zbiorów Uniwersytetu Szczecińskiego <br />
Fot. Filip Kacalski/Uniwersytet Szczeciński
Fot. Filip Kacalski/Uniwersytet Szczeciński

Mapa anonimowego autorstwa przedstawia ziemie dawnego Księstwa Pomorskiego po podziale między Szwecję a Brandenburgię. W dolnej części znajduje widok Wismaru, w którym mieścił się trybunał (sąd najwyższy) dla niemieckich posiadłości korony szwedzkiej. Technika wykonania: miedzioryt kolorowany. Mapę kupiła Szczecińska Energetyka Cieplna za kwotę 1500 euro.

Mapa została przekazana do zbiorów Uniwersytetu Szczecińskiego podczas spotkania, w którym uczestniczyli m.in. prorektor ds. nauki US prof. Andrzej Skrendo, dr hab. Radosław Skrycki z Instytutu Historycznego US oraz dyrektor Biblioteki Głównej US Urszula Ganakowska. SEC była reprezentowana przez wiceprezesa Macieja Łabunia, dyrektor działu marketingu i komunikacji Ewę Chmielewską oraz pracownicę działu marketingu Patrycję Kwiecień (byłą studentkę historii na US).

Źródło: US


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS