Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-17| GNSS

Współrealizowany przez AGH projekt z dofinansowaniem ESA

Projekt „AlignSAR” – realizowany przez konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in. krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza – otrzymał dofinansowanie Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach konkursu „OPEN SAR LIBRARY – EXPRO+”.


Współrealizowany przez AGH projekt z dofinansowaniem ESA

Celem przedsięwzięcia zbudowanie bazy sygnatur SAR (Synthetic Aperture Radar) dla obiektów powierzchniowych z wykorzystaniem narzędzi uczenia maszynowego. Stworzone w ramach projektu algorytmy obliczeniowe zostaną zaimplementowane na platformach EO (Earth Observation).

Przedsięwzięcie realizowane będzie przez międzynarodowe konsorcjum składające się z 4 jednostek:
• University of Twente (UT) z Holandii – lider projektu,
• University of Leeds z Wielkiej Brytanii,
• RHEA Group z Włoch,
• AGH – reprezentowane przez Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

Kierownikiem projektu jest dr Ling Chang z UT, a koordynatorem ze strony AGH – dr inż. Wojciech Witkowski, pracownik Katedry Ochrony Terenów Górniczych, Geoinformatyki i Geodezji Górniczej.
Ponadto w skład zespołu projektowego na AGH wchodzą: dr inż. Artur Guzy, mgr inż. Magdalena Łucka oraz prof. Ryszard Hejmanowski, którzy należą do zespołu badawczego Land Subsidence & Hazard Mitigation Research Group przy KOTGGiGG.

Realizacja projektu zaplanowana jest na 12 miesięcy z budżetem na poziomie około 300 tys. euro.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS