Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-03| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo

Styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 1/2023. W materiale okładkowym przedstawiamy historię słynnego na całą Polskę scalenia gruntów w Lipnicy Wielkiej.


Styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Aneta Ślemp, geodeta powiatowy z Nowego Targu, pisze o walce z bałaganem prawnym, które pozostawiło po sobie to scalenie. Dopiero niedawno, po blisko czterech dekadach, sprawę udało się zamknąć dzięki specjalnej ustawie.

Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań. Stąd też w styczniowym GEODECIE przedstawiamy największe geodezyjne sukcesy i porażki minionych dwunastu miesięcy. Rok 2022 jako kolejny z rzędu wpisuje się w chińskie przekleństwo „obyś żył w ciekawych czasach”. Ale nie brak też pozytywnych wiadomości.
Przełom roku przynosi jak zwykle wiele zmian w prawie. Piszemy o nich w obszernym artykule „Drożej, ale nowocześniej”.

W noworocznym wydaniu GEODETY proponujemy także dwa wywiady. Dr hab. inż. Agnieszka Dawidowicz oraz dr inż. Marta Czaplicka z olsztyńskiego UWM przybliżają problematykę identyfikacji osiedli mieszkaniowych przyjaznych seniorom. Z kolei dr inż. Piotr Kopacz z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, pasjonat biegania w terenie, opowiada o imprezach na orientację.

W części technologicznej GEODETY przedstawiamy testy lidaru L1 dla dronów firmy DJI. Czy ten zaprezentowany dwa lata temu instrument sprawdza się w praktycznych zastosowaniach geodezyjnych? Odpowiedź przynosi analiza dokładności.
Kolejny ciekawy tekst dotyczy wykorzystania stereodigitalizacji zdjęć lotniczych do zasilania miejskiego SIP i aktualizacji BDOT500. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzieli się ZGiKM GEOPOZ.
O znaczeniu danych z wyższego pułapu – satelitarnego – pisze natomiast Paweł Ziemnicki. Autor przekonuje, że mogą one pomóc w ustaleniu szczegółów ubiegłorocznego uszkodzenia gazociągów Nord Stream na dnie Bałtyku.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych styczniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość styczniowego wydania GEODETY można przejrzeć na Geoforum.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS