wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-12| artykuł sponsorowany | Firma

Nowoczesne meble ogrodowe - sposób by odmienić ogród

Posiadając ogród, wiele osób decyduje się na zakup mebli. Nowoczesne meble ogrodowe powinny spełniać wymagania praktyczne oraz walory estetyczne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie meble ogrodowe kupić.


Nowoczesne meble ogrodowe - sposób by odmienić ogród

Jakie cechy powinny mieć dobre meble ogrodowe?

Meble ogrodowe nie są łatwym zakupem. W dzisiejszych czasach sklepy oferują wiele modeli wykonanych z różnych materiałów. Przed dokonaniem zakupów warto sformułować swoje oczekiwania, jakie mamy odnośnie do mebli ogrodowych. Ważna jest ich trwałość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Przy tym nie można zapomnieć o wygodzie oraz komforcie. Materiał wykonania takich mebli jest istotny ze względu na ewentualne czyszczenie. Niektórzy będą szukać zestawu mebli ogrodowych, który daje możliwość składania, ze względu na niewielkie możliwości metrażowe.

Dobrze wybrać meble tarasowe, które będą uniwersalne i będą dobrze komponowały się z resztą mebli, jakie posiadamy. Jeśli decydujemy się na meble balkonowe, warto pomyśleć odnośnie brył wielofunkcyjnych.

Stylowe meble ogrodowe - jaki materiał?

Coraz częściej w ogrodach wielu osób można zobaczyć meble drewniane. Do produkcji takich mebli wykorzystywane jest drewno krajowe, natomiast droższe drewniane zestawy są wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Decydując się na ten materiał, należy wiedzieć, że drewno z czasem niszczeje. Drewniane meble ogrodowe trzeba zabezpieczyć impregnatami i olejami. Dzięki tej czynności komplety mebli mogą na dłużej zachować swoją trwałość.

Zestawy mebli ogrodowych wykonywane są też z materiałów naturalnych: wikliny, bambusa i rattana. Należy je dobrze zabezpieczać przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo lepiej jest korzystać z nich pod zadaszeniem.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli ogrodowych z technorattanu, czyli imitacji wcześniej wspomnianego rattanu. Jest to materiał zrobiony z tworzyw sztucznych, który jest barwiony w masie. Jego zaletą jest to, że można go całkowicie poddać recyklingowi. Dodatkowo takie komplety wypoczynkowe są wytrzymałe i komfortowe w użytkowaniu.

Meble wypoczynkowe, w jakim stylu?

Decydując się na zestawy wypoczynkowe na świeżym powietrzu, warto kierować się stylem, w jakim urządzony jest nasz ogród. Do minimalistycznych ogrodów lepiej jest wybrać meble o prostej budowie i regularnych kształtach. Mogą to być meble wykonane z technorattanu czy drewna. Przy minimalistycznych ogrodach kolory powinny być stonowane.

W nowoczesnych ogrodach można wybrać oryginalne meble ogrodowe o niespotykanych zdobieniach oraz kolorach, które przyciągną wzrok. Wejdź na stronę https://ratanland.pl/ i wybierz meble ogrodowe, które będą pasować do Twojej przestrzeni.


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS