wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-05| Geodezja, Instytucje

GUGiK dłużej pozostanie na Wspólnej

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przedłużyło GUGiK-owi okres wypowiedzenia na użytkowanie biur na ulicy Wspólnej w centrum Warszawy.


GUGiK dłużej pozostanie na Wspólnej

Przypomnijmy, że Główny Urząd Geodezji i Kartografii ma siedzibę w rządowym kompleksie budynków na ulicy Wspólnej 2 już od swojej reaktywacji w 1997 roku (wcześniej, od końca lat 80. XX w., działał tam geodezyjny departament Ministerstwa Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa). W połowie maja br. pojawiła się jednak wiadomość, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wypowiedziało GUGiK-owi porozumienie w sprawie użyczenia powierzchni biurowej w tym miejscu. W związku z tym Urząd musi opuścić pomieszczenia przy Wspólnej 2 do końca tego roku.

Z oficjalnych pism, do których dotarła redakcja Geoforum.pl, wynika jednak, że okres wypowiedzenia został przedłużony o kwartał, czyli do 31 marca 2023 roku. Jest to związane przede wszystkim z tym, że poszukiwania nowej siedziby nie przyniosły spodziewanych efektów. Wprawdzie wskazano kilka potencjalnych lokalizacji, m.in. w centrum Warszawy, ale w ocenie nadzorującego GUGiK resortu rozwoju, wybór którejś z nich wiązałby się dla podatnika ze zbyt wysokimi kosztami.

Dlatego w piśmie z listopada br. minister rozwoju Waldemar Buda zwrócił się do Urzędu, by przeanalizował również nieruchomości położone w dalszej odległości od centrum Warszawy, a nawet w innych ośrodkach miejskich, w tym w Łodzi. Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Łódź jest coraz poważniej rozważaną lokalizacją nowej siedziby. Pracownicy GUGiK otrzymali bowiem ankiety, w których mieli ocenić pomysł przeprowadzki biur do tego miasta. Podkreślmy jednak, że na razie żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS