Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-05| Geodezja, Instytucje

GUGiK dłużej pozostanie na Wspólnej

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przedłużyło GUGiK-owi okres wypowiedzenia na użytkowanie biur na ulicy Wspólnej w centrum Warszawy.


GUGiK dłużej pozostanie na Wspólnej

Przypomnijmy, że Główny Urząd Geodezji i Kartografii ma siedzibę w rządowym kompleksie budynków na ulicy Wspólnej 2 już od swojej reaktywacji w 1997 roku (wcześniej, od końca lat 80. XX w., działał tam geodezyjny departament Ministerstwa Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa). W połowie maja br. pojawiła się jednak wiadomość, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wypowiedziało GUGiK-owi porozumienie w sprawie użyczenia powierzchni biurowej w tym miejscu. W związku z tym Urząd musi opuścić pomieszczenia przy Wspólnej 2 do końca tego roku.

Z oficjalnych pism, do których dotarła redakcja Geoforum.pl, wynika jednak, że okres wypowiedzenia został przedłużony o kwartał, czyli do 31 marca 2023 roku. Jest to związane przede wszystkim z tym, że poszukiwania nowej siedziby nie przyniosły spodziewanych efektów. Wprawdzie wskazano kilka potencjalnych lokalizacji, m.in. w centrum Warszawy, ale w ocenie nadzorującego GUGiK resortu rozwoju, wybór którejś z nich wiązałby się dla podatnika ze zbyt wysokimi kosztami.

Dlatego w piśmie z listopada br. minister rozwoju Waldemar Buda zwrócił się do Urzędu, by przeanalizował również nieruchomości położone w dalszej odległości od centrum Warszawy, a nawet w innych ośrodkach miejskich, w tym w Łodzi. Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Łódź jest coraz poważniej rozważaną lokalizacją nowej siedziby. Pracownicy GUGiK otrzymali bowiem ankiety, w których mieli ocenić pomysł przeprowadzki biur do tego miasta. Podkreślmy jednak, że na razie żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS