Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-30| GNSS, Geodezja, Edukacja, Imprezy

Zaproszenie na geodezyjne seminarium Polska-Chiny

7 grudnia br. w godz. 8:45-12:00 odbędzie się pierwsze seminarium Polska-Chiny organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) oraz Chiński Uniwersytet Górnictwa i Geodezji (CUMT).


Zaproszenie na geodezyjne seminarium Polska-Chiny

Głównym celem tej serii seminariów jest inicjowanie dyskusji dotyczącej najnowszych i przełomowych technologii geodezyjnych i geoinformatycznych, w tym zarówno w zakresie badań podstawowych, jak i innowacji technologicznych, transferu i wymiany wiedzy o międzynarodowym znaczeniu oraz zacieśnienie polsko-chińskiej współpracy.

Motywacją do zorganizowania serii seminariów jest szybki rozwój multidyscyplinarnych nowatorskich badań w obu krajach napędzany przez postęp w technologiach kosmicznych, sztucznej inteligencji i internecie rzeczy (IoT).

Program tegorocznego seminarium będzie obejmował następującą tematykę:
• Synergia GNSS & DInSAR dla monitorowania powierzchniowych skutków podziemnej i odkrywkowej działalności górniczej.
• Sejsmologia GNSS w zakresie wstrząsów górniczych.
• Eksploracja i wykorzystanie zasobów kosmicznych.
• Wielosensorowe sondowania atmosferyczne / meteorologia GNSS.
• Modelowanie i przewidywanie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych u ludzi i zwierząt, z wykorzystaniem danych o mobilności.
• Pionowe i poziome układy odniesienia.

Seminarium odbędzie się on-line za pośrednictwem platformy Zoom. W celu uzyskania dostępu do Seminarium organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu mailowego pod adresem damian.tondas@upwr.edu.pl

Komitet organizacyjny seminariów po stronie polskiej tworzą: prof. Witold Rohm, prof. Jan Kapłon i mgr inż. Damian Tondaś, a po stronie chińskiej: prof. Kefei Zhang, prof. Huaizhan Li oraz dr Dongsheng Zhao.

Program

Źródło: Instytut Geodezji i Geoinformatyki UPWr


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS