Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-29| GNSS, Geodezja, Edukacja

Blisko 1,5 mln zł na projekt geodezyjny w najnowszej edycji programu LIDER

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ogłosił wyniki XIII edycji programu LIDER. W bieżącej edycji konkursu złożono 303 wnioski, z czego 290 spełniło kryteria oceny wstępnej i zostało skierowanych do oceny merytorycznej, a 49 uzyskało finansowanie (17%), w tym tylko jeden geodezyjny.


Blisko 1,5 mln zł na projekt geodezyjny w najnowszej edycji programu LIDER <br />
fot. UPWr
fot. UPWr
Wśród wniosków zakwalifikowanych do finansowania znalazł się projekt dr. hab. inż. Tomasza Hadasia z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pt. „Precyzyjne pozycjonowanie GNSS w czasie rzeczywistym – serwis online”. Wysoko oceniony projekt (16. pozycja na liście rankingowej i 90/100 pkt) uzyskał dofinansowanie w wysokości 1 488 371,25 zł.

Dr hab. inż. Tomasz Hadaś (fot.), profesor uczelni na UPWr, jest specjalistą z zakresu systemów nawigacji satelitarnej, stypendystą programu Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Individual Fellowships (2019-2021), laureatem stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnych młodych naukowców (2018), a także stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia (2015).

Program LIDER jest skierowany do młodych naukowców. Jego celem jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu wynosi 1,5 mln zł. Kwota alokacji w konkursie wynosi 80 mln zł, z czego 10% stanowi rezerwa na odwołania. Dofinansowanie można przeznaczyć na badania aplikacyjne i prace rozwojowe.

Wnioski złożone w konkursie podlegają najpierw ocenie wstępnej, a następnie (po spełnieniu określonych kryteriów) ocenie merytorycznej, której dokonuje co najmniej 3-osobowy Panel Ekspertów na podstawie informacji zawartych we wniosku. Elementem oceny jest spotkanie z wnioskodawcą, podczas którego może on odnieść się do pytań i ewentualnych wątpliwości Panelu Ekspertów dotyczących projektu.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do finansowania w XIII edycji programu LIDER

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS