wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-22| Teledetekcja

Oto najpiękniejsze satelitarne zdjęcia wody

Woda była motywem rozstrzygniętej właśnie trzeciej edycji międzynarodowego konkursu firmy CloudFerro na najpiękniejsze zdjęcie satelitarne Ziemi.


Oto najpiękniejsze satelitarne zdjęcia wody <br />
Laureat I miejsca (autor: Emanuele Capizzi)
Laureat I miejsca (autor: Emanuele Capizzi)
Oto najpiękniejsze satelitarne zdjęcia wody <br />
Laureat II miejsca (autor: Boyan-Nikola Zafirov)
Laureat II miejsca (autor: Boyan-Nikola Zafirov)
Oto najpiękniejsze satelitarne zdjęcia wody <br />
Laureat III miejsca (autor: Enes)
Laureat III miejsca (autor: Enes)
Oto najpiękniejsze satelitarne zdjęcia wody <br />
Laureat III miejsca (autor: Michał Mirończuk)
Laureat III miejsca (autor: Michał Mirończuk)

Motto tegorocznej edycji konkursu „Seize the beauty of our planet” brzmiało „Together for blue Earth!” (Razem dla błękitnej Ziemi). Polska firma CloudFerro już po raz trzeci zaprosiła internautów z całego świata, by wybrali najpiękniejsze zdjęcie satelitarne naszej planety. Do jego przygotowania należało wykorzystać jedną z czterech platform opracowanych przez tę spółkę: CREODIAS, WEkEO, CODE-DE bądź EO-Lab. Zgodnie z mottem konkursu obraz miał przedstawiać wody w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi lub wpływem człowieka.

13 finalistów wyłoniło internetowe głosowanie. Czterech laureatów wskazało zaś jury złożone z ekspertów z zakresu satelitarnej obserwacji Ziemi.

I tak, zwycięzcą III edycji konkursu okazał się Włoch Emanuele Capizzi, który zaproponował zdjęcie topniejących lodowców w regionie Tiniteqilaaq na Grenlandii. Obraz wykonał 22 września br. europejski satelita Sentinel-2.

Ten sam aparat pozyskał zdjęcie jeziora Atanasowskiego w Bułgarii, za które Boyan-Nikola Zafirov zdobył II miejsce. Ten słony zbiornik jest miejscem bytowania setek migrujących ptaków oraz siedliskiem unikatowej flory. Jest on jednocześnie zagrożony zanieczyszczeniem, przedostawaniem się słodkich wód oraz zmianami klimatycznymi.

Trzecie miejsce przyznano ex-equo dwóm pracom. Na zdjęciu wybranym przez użytkownika Enes z Turcji widzimy osady rzeczne przedostające się do Morza Śródziemnego w okolicy znanego kurortu Antalya. Z kolei Michał Mirończuk z Polski zaproponował obraz prezentujący blaknięcie Wielkiej Rafy Koralowej u wybrzeży Australii.

Wszystkie finałowe prace można obejrzeć na stronie konkursu

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS