wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-17| Mapy, Software

Huawei coraz mocniejszym konkurentem Map Google. Chińczycy prezentują nowe funkcje mapowe

Będąca alternatywą dla Map Google mobilna aplikacja Petal Maps chińskiej firmy Huawei została właśnie wzbogacona o nowe, ciekawe funkcje lokalizacyjne i nawigacyjne.


Huawei coraz mocniejszym konkurentem Map Google. Chińczycy prezentują nowe funkcje mapowe

Przypomnijmy, że mapy Petal zostały zaprezentowane przez Huawei pod koniec 2020 roku. Ich premiera była de facto efektem wojny handlowej, jaka trwała wówczas między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. W jej wyniku ten znany producent smartfonów i tabletów został odcięty od systemu Android. W konsekwencji użytkownicy tych urządzeń są pozbawieni dostępu m.in. do najpopularniejszej mobilnej aplikacji mapowej, czyli Map Google.

Po dwóch latach od premiery program ten jest wciąż dynamicznie rozwijany. W zaprezentowanym właśnie przez Huawei pakiecie nowości bodaj najciekawszą premierą jest funkcja pieszej nawigacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality). Pod wieloma względami rozwiązanie to jest podobne do narzędzia Live View dostępnego już od pewnego czasu na Mapach Google. Dzięki nowej funkcji Petal Maps wskazówki nawigacyjne prezentowane są w bardziej intuicyjnej formie, tj. na obrazie z kamery wbudowanej w smartfon czy tablet. Dla wielu użytkowników może być to szczególnie przydatne, gdy np. chcą zorientować się w nieznanym sobie miejskim otoczeniu.

Druga nowość to Real-Time Team Location. To narzędzie służy do łatwego udostępniania innym użytkownikom Petal Maps swojej bieżącej lokalizacji i przyda się chociażby wtedy, gdy jesteśmy umówieni ze znajomymi w ruchliwym miejscu. Oczywiście, podobna funkcja od pewnego czasu dostępna jest również na Mapach Google.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS