Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-17| Mapy, Software

Huawei coraz mocniejszym konkurentem Map Google. Chińczycy prezentują nowe funkcje mapowe

Będąca alternatywą dla Map Google mobilna aplikacja Petal Maps chińskiej firmy Huawei została właśnie wzbogacona o nowe, ciekawe funkcje lokalizacyjne i nawigacyjne.


Huawei coraz mocniejszym konkurentem Map Google. Chińczycy prezentują nowe funkcje mapowe

Przypomnijmy, że mapy Petal zostały zaprezentowane przez Huawei pod koniec 2020 roku. Ich premiera była de facto efektem wojny handlowej, jaka trwała wówczas między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. W jej wyniku ten znany producent smartfonów i tabletów został odcięty od systemu Android. W konsekwencji użytkownicy tych urządzeń są pozbawieni dostępu m.in. do najpopularniejszej mobilnej aplikacji mapowej, czyli Map Google.

Po dwóch latach od premiery program ten jest wciąż dynamicznie rozwijany. W zaprezentowanym właśnie przez Huawei pakiecie nowości bodaj najciekawszą premierą jest funkcja pieszej nawigacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality). Pod wieloma względami rozwiązanie to jest podobne do narzędzia Live View dostępnego już od pewnego czasu na Mapach Google. Dzięki nowej funkcji Petal Maps wskazówki nawigacyjne prezentowane są w bardziej intuicyjnej formie, tj. na obrazie z kamery wbudowanej w smartfon czy tablet. Dla wielu użytkowników może być to szczególnie przydatne, gdy np. chcą zorientować się w nieznanym sobie miejskim otoczeniu.

Druga nowość to Real-Time Team Location. To narzędzie służy do łatwego udostępniania innym użytkownikom Petal Maps swojej bieżącej lokalizacji i przyda się chociażby wtedy, gdy jesteśmy umówieni ze znajomymi w ruchliwym miejscu. Oczywiście, podobna funkcja od pewnego czasu dostępna jest również na Mapach Google.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS