wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-23| Mapy, Software

Huawei prezentuje własną aplikację mapową Petal Maps

Chińska firma Huawei zaprezentowała aplikację mapową dla swojego mobilnego systemu operacyjnego HarmonyOS.


Huawei prezentuje własną aplikację mapową Petal Maps

Premiera jest o tyle istotna, że wskutek wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi producent smartfonów i tabletów tej marki został odcięty od systemu Android. W konsekwencji użytkownicy tych urządzeń są pozbawieni dostępu m.in. do najpopularniejszej mobilnej aplikacji mapowej, czyli Map Google. Jak już pisaliśmy, zewnętrzni producenci stopniowo zapełniają tę lukę – przykładem jest choćby TomTom czy AutoMapa. Teraz własną aplikację – Petal Maps – wreszcie zaprezentowała firma Huawei. Co o niej wiadomo?

W oficjalnym komunikacie producent nie podaje, na jakich danych bazują te mapy. Biorąc jednak pod uwagę podpisane niedawno porozumienie, można domniemywać, że Petal Maps korzysta z zasobów holenderskiego TomToma.

Na razie program wypuszczono w testowej wersji beta i jest oferowany m.in. w polskiej wersji językowej. Aplikacja pozwala na wyznaczanie trasy w różnych trybach – nie tylko samochodowym, ale pieszym czy środkami transportu publicznego. Daje także dostęp do aktualnych danych o natężeniu ruchu drogowego.

Ciekawostką jest obsługa nawigacji za pomocą gestów, bez konieczności dotykania ekranu, co ma być szczególnie przydatne dla kierowców. Funkcja ta jest dostępna w premierowej serii smartfonów Huawei Mate 40. Petal Maps pozwala także na wyszukiwanie obiektów i zapisywanie ulubionych miejsc, a w kolejnych wersjach ma oferować m.in. widok 3D.

Huawei chwali się ponadto, że oprogramowanie wyposażone jest w „zaawansowaną technologię Super GNSS”, choć nie wyjaśnia, na czym ona polega.

Aplikacja Petal Maps docelowo będzie dostępna dla użytkowników urządzeń Huawei w 140 krajach. Informacje o jej dostępności na lokalnych rynkach mają być podawane na bieżąco.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
android We wiadomości zabrakło informacji czy aplikacja będzie "chodziła" na androidzie
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS