wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-08| Geodezja, Imprezy

Znamy najlepszych geodetów w tenisie ziemnym 2022

Na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku w dniach 1-3 września odbyły się XXXVIII Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym o Puchar Głównego Geodety Kraju.


Znamy najlepszych geodetów w tenisie ziemnym 2022
Znamy najlepszych geodetów w tenisie ziemnym 2022
Znamy najlepszych geodetów w tenisie ziemnym 2022
W wydarzeniu uczestniczyło 30 zawodników, w tym 4 kobiety. Rozegrano łącznie 65 meczów. Mistrzem Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym w 2022 roku został Paweł Dąbrowski z Olsztyna, który otrzymał Puchar Głównego Geodety Kraju. Poniżej podajemy pozostałe wyniki.

Gra pojedyncza kobiet
1. Ludmiła Pietrzak – Suwałki
2. Justyna Lasota-Kijora – Warszawa
3. Małgorzata Dargacz – Gdańsk

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej 55 lat
1. Marek Sobieszek – Warszawa
2. Leszek Ferenc – Wrocław
3. Jan Macyszyn – Poznań

Gra pojedyncza mężczyzn poniżej 55 lat
1. Paweł Dąbrowski – Olsztyn
2. Krzysztof Bajda – Iława
3. Marcin Ignatowski – Grójec

Gra podwójna kobiet
1. Ludmiła Pietrzak – Suwałki,
Justyna Lasota-Kijora – Warszawa
2. Małgorzata Dargacz – Gdańsk,
Beata Ignatowska – Grójec

Gra podwójna mężczyzn
1. Paweł Dąbrowski – Olsztyn, Leszek Ferenc – Wrocław
2. Krzysztof Bajda – Iława, Marek Kawczyński – Drawski Młyn
3. Marek Sobieszek – Warszawa, Sławomir Świderski – Elbląg

Mikst
1. Ignatowska Beata – Grójec, Ignatowski Marcin – Grójec,
2. Justyna Lasota-Kijora – Warszawa, Grzegorz Sowiński – Zgorzała
3. Ludmiła Pietrzak - Suwałki, Tadeusz Kościuk – Warszawa

Turniej pocieszenia
1. Jarosław Mirończuk – Białystok
2. Sławomir Świderski – Elbląg
3. Krzysztof Domagała – Puławy

Drużynowo
1. Drużyna Warszawa – Wrocław
2. Drużyna Warmia – Mazury
3. Drużyna Poznań

Mistrzostwom tradycyjnie towarzyszyło szkolenie z udziałem p.o. głównego geodety kraju Alicji Kulki, w trakcie którego zostały wygłoszone następujące prelekcje:
• Stan obecny geodezji i kartografii i plany na przyszłość (p.o. GGK Alicja Kulka).
• Procedura przeprowadzania modernizacji ewidencji gruntów i budynków – studium przypadków (Mirosława Wojciuk, podlaski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego).
• Udostępnianie danych z Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego - wybrane zagadnienia (Andrzej Żylis, pomorski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego).
• Linia brzegu w pracach geodezyjnych i Kartograficznych – realizacja zagadnienia z punktu widzenia wykonawcy i administracji. Dokumentacja geodezyjna w zakresie ustalenia linii brzegu i pomiaru sytuacyjnego linii brzegu (Ludmiła Pietrzak, wiceprezes SGP).Otwarcie Mistrzostw, które odbyło się w czwartek 1 września., swoją obecnością zaszczycili burmistrz Olecka Karol Sobczak oraz starosta olecki Marzanna Pojawa-Grajewska. Z kolei podczas sobotniego, podsumowującego mistrzostwa spotkania, które odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Skarpa”, zwycięzcy otrzymali z rąk starosty oleckiego puchary oraz nagrody rzeczowe. Zostały wręczone również dwa dodatkowe puchary ufundowane przez magazyn „Przegląd Geodezyjny”. Jeden z nich otrzymał sędzia mistrzostw Andrzej Kamiński, który został uznany za „Najsympatyczniejszego sędziego tenisa ziemnego w Polsce”. Drugi z pucharów trafił w ręce Czesława Krasowskiego w kategorii „Najlepszy organizator”.

– Olecko jest malowniczą, położoną w sercu Mazur miejscowością. Same korty tenisowe, jak i hotele, w których mieszkali zawodnicy, są położone nieopodal jeziora Olecko Wielkie – mówi Iwona Popko z Oddziau SGP w Suwakach. – Wkomponowany w znakomite warunki przyrodnicze olecki kompleks MOSiR znajduje się jednocześnie kilkaset metrów od centrum miasta. Zawodnicy mieli więc możliwość cieszyć się zarówno urokami natury, jak i korzystać z uroków miasta, w którym m.in. wspaniałą atrakcją turystyczną jest największy w Europie rynek – wyjaśnia. – Ponadto każdy dzień zawodów kończył się spotkaniem integracyjnym na świeżym powietrzu. Uczestnicy spotkania mieli więc możliwość cieszyć się swoim towarzystwem, ogniskiem, muzyką i tańcami, jeżeli tylko mieli na nie siłę po rozgrywkach. Podczas całego wydarzenia mieliśmy wymarzoną słoneczną pogodę – dodaje Iwona Popko.

Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Suwałkach. Honorowy patronat nad nimi objęli: p.o. GGK Alicja Kulka oraz Zarząd Główny SGP. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Oprac. red. na podstawie materiałów SGP Oddział w Suwałkach


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS