wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-09| Imprezy

Olecko zaprasza geodetów na korty

XXXVIII Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym o Puchar Głównego Geodety Kraju odbędą się w tym roku w Olecku w dniach 1-3 września. Wydarzenie tradycyjnie będzie połączone z seminarium oraz warsztatami szkoleniowymi, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Suwałki.


Olecko zaprasza geodetów na korty
Mistrzostwa zostaną rozegrane w grze pojedynczej mężczyzn w dwóch kategoriach wiekowych ustalonych po zgłoszeniu się uczestników (kategoria Junior Młodszy i Junior Starszy), grze pojedynczej pań, w grze podwójnej panów oraz w mikstach. Turniej panów zostanie rozegrany systemem grupowo-pucharowym do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w każdym secie. Przy stanie setów 1:1 decyduje tie-break do 10. Przy stanie 6:6 w secie decyduje tie-break, zgodnie z przepisami PZT. Turniej pań rozegrany zostanie systemem „każda z każdą” lub w grupach w zależności od liczby zgłoszeń. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy mogą zarządzić rozgrywanie meczów jednosetowych do 9 gemów. Przy stanie 8:8 gramy tie-break.

W rozgrywkach mogą uczestniczyć:
• kobiety i mężczyźni będący geodetami lub studentami wydziałów geodezyjnych,
• pracownicy przedsiębiorstw, uczelni lub innych jednostek geodezyjnych,
• geodeci będący na emeryturze lub rencie,
którzy uiszczą opłatę uczestnictwa.
Uczestnicy nie mogą być czynnymi zawodnikami od co najmniej 5 lat.

Zakres tematyczny seminarium szkoleniowego:
• Stan obecny geodezji i kartografii i plany na przyszłość (p.o. głównego geodety kraju Alicja Kulka).
• Procedura przeprowadzania modernizacji ewidencji gruntów i budynków – studium przypadków (Mirosława Wojciuk, podlaski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego).
• Udostępnianie danych z Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego - wybrane zagadnienia (Andrzej Żylis, pomorski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego).
• Linia brzegu w pracach geodezyjnych i Kartograficznych – realizacja zagadnienia z punktu widzenia wykonawcy i administracji. Dokumentacja geodezyjna w zakresie ustalenia linii brzegu i pomiaru sytuacyjnego linii brzegu (Ludmiła Pietrzak, wiceprezes SGP).
• Dyskusja.

Wydarzeniu towarzyszyły będą również warsztaty szkoleniowe na temat możliwości wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, sprzętowych i programowych w geodezji i kartografii, w tym w procesie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

Źródło: SGP Oddział w Suwałkach


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS