wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-03| Teledetekcja, Sprzęt

Rozwiązania Matterport zmieniają wirtualne spacery

Wirtualne spacery wydają się teraz być nieodzownym elementem każdej strony internetowej w branżach: nieruchomości, hotelarskiej, turystycznej, architektonicznej czy muzealnej. W obszar ten wkraczają teraz rozwiązania Matterport, dzięki którym używanie kamery 3D staje się tanie i łatwe jak nigdy dotąd.


Rozwiązania Matterport zmieniają wirtualne spacery <br />
Matterport Axis
Matterport Axis
Rozwiązania Matterport zmieniają wirtualne spacery <br />
Matterport Pro2
Matterport Pro2

Matterport Axis to nowy zmotoryzowany uchwyt do przechwytywania obrazu ze smartfona. Odłączany pilot upraszcza skanowanie, sprowadzając obsługę do jednego kliknięcia. Obrotowa podstawa, zapewniająca wysoką precyzję, pozwala na szybkie i proste tworzenie cyfrowych bliźniaków. Cyfrowe bliźniaki z kolei umożliwiają dostęp, odkrywanie i zarządzanie przestrzenią w dowolnym miejscu i czasie.

Rozwiązaniem dla bardziej wymagających będzie Matterport Pro2 – kamera pozwalająca na szybkie przechwytywanie obrazu 3D (wyposażona jest w czujnik 3D światła strukturalnego), a także pozyskiwanie zdjęć z rozdzielczością 134 Mpx. Instrument jest prosty w obsłudze, waży 3,4 kg, na jednym ładowaniu działa 8 godzin. Matterport Pro2 dostarczą wysokiej jakości dane, z których mogą powstać efektowne wycieczki 3D.

Wszystkie te rozwiązania są już do kupienia w Polsce. Oficjalnym dystrybutorem Matterport w naszym kraju została spółka TPI.
Zainteresowani będą mogli zapisać się również na darmowe webinaria, które odbędą się 16 i 30 sierpnia br.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS