Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-07-29| Mapy, Edukacja

Powstała tyflomapa kampusu AGH

Wszystkie budynki należące do Kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także okalające je ulice opisane w alfabecie Braille'a, do tego komentarz dźwiękowy z istotnymi informacjami o każdym obiekcie – tak w dużym skrócie można opisać udostępnioną właśnie tyflomapę, która ma ułatwić osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku poruszanie się po uczelni.


Powstała tyflomapa kampusu AGH
Powstała tyflomapa kampusu AGH

Choć tyflomapa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób niewidomych i niedowidzących, i to im ma ułatwić poruszanie się po Kampusie AGH, jednak skorzystać z niej może każdy, zwłaszcza niezorientowany w terenie, szczególnie że można się z niej sporo dowiedzieć. Przedstawia ona cały rozkład kampusu AGH, oznaczone są na niej budynki uczelniane, akademiki, ulice czy przystanki autobusowe, posiada opis w alfabecie Braille'a, ale ma też wbudowane komunikaty głosowe, dzięki którym można dowiedzieć się m.in. o liczbie kondygnacji czy udogodnieniach dla np. dla osób poruszających się na wóznkach (np. dostępność wind w danym budynku). Opracowanie posiada także kontrastowe, wyraźne oznaczenia, co będzie szczególnie przydatne dla osób niedowidzących.

Mapę przygotował zespół pracowników Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH i ZSN (jednostki, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami studiujące i pracujące w AGH) w ramach projektu „Akademia Dostępności – Wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami”. Mapa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnościami narządu wzroku, jednak jest idealna dla każdego, kto chce poruszać się po Kampusie AGH bez problemu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

AGH


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama