wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-29| Mapy, Edukacja

Powstała tyflomapa kampusu AGH

Wszystkie budynki należące do Kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także okalające je ulice opisane w alfabecie Braille'a, do tego komentarz dźwiękowy z istotnymi informacjami o każdym obiekcie – tak w dużym skrócie można opisać udostępnioną właśnie tyflomapę, która ma ułatwić osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku poruszanie się po uczelni.


Powstała tyflomapa kampusu AGH
Powstała tyflomapa kampusu AGH

Choć tyflomapa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób niewidomych i niedowidzących, i to im ma ułatwić poruszanie się po Kampusie AGH, jednak skorzystać z niej może każdy, zwłaszcza niezorientowany w terenie, szczególnie że można się z niej sporo dowiedzieć. Przedstawia ona cały rozkład kampusu AGH, oznaczone są na niej budynki uczelniane, akademiki, ulice czy przystanki autobusowe, posiada opis w alfabecie Braille'a, ale ma też wbudowane komunikaty głosowe, dzięki którym można dowiedzieć się m.in. o liczbie kondygnacji czy udogodnieniach dla np. dla osób poruszających się na wóznkach (np. dostępność wind w danym budynku). Opracowanie posiada także kontrastowe, wyraźne oznaczenia, co będzie szczególnie przydatne dla osób niedowidzących.

Mapę przygotował zespół pracowników Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH i ZSN (jednostki, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami studiujące i pracujące w AGH) w ramach projektu „Akademia Dostępności – Wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami”. Mapa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnościami narządu wzroku, jednak jest idealna dla każdego, kto chce poruszać się po Kampusie AGH bez problemu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS