wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-05| artykuł sponsorowany | Geodezja, Sprzęt

Satlab SLT-10 - następca popularnego modelu SLT-2

Z początkiem lipca SatLab Geosolutions ogłosił światową premierę nowego tachimetru bezlustrowego SLT-10. Instrument w sprzedaży będzie dostępny już w sierpniu.


Satlab SLT-10 - następca popularnego modelu SLT-2
Satlab SLT-10 - następca popularnego modelu SLT-2
Satlab SLT-10 - następca popularnego modelu SLT-2
Satlab SLT-10 - następca popularnego modelu SLT-2

Jakie zmiany zostały wprowadzone w porównaniu do poprzedniego modelu?

Dla wielu użytkowników najważniejszą modyfikacją jest nowa płyta EDM odpowiadająca za pomiar. Dzięki niej zasięg pomiaru bezlustrowego został zwiększony do 1000 m, lustrowego – do 6000 m (aż dwukrotnie w porównaniu do SLT-2), a prędkość zapisu została przyspieszona do 0,3 sekundy.

Instrument wyróżnia też nowy, jaśniejszy kolorowy ekran. Tachimetr został wyposażony w 2,8-calowy wyświetlacz o dużo wyższej jasności w świetle dziennym.

Dzięki zastosowaniu modułu Bluetooth urządzenie wspiera oprogramowanie zewnętrzne takie jak SurvCE czy Field Genius, ale jest także otwartą platformą dla deweloperów oprogramowania, którzy bez problemów mogą zintegrować swoje aplikacje do odbierania danych z tachimetru lub do sterowania nim z urządzeń zewnętrznych.

Kolejnym krokiem naprzód jest zastosowanie ładowarki USB-C ułatwiającej i przyspieszającej ładowanie (trwa ono tylko 3 godziny). Są to inteligentne baterie, posiadające wbudowane gniazdo USB, dzięki czemu nie potrzebujemy dużej stacjonarnej ładowarki, a dla osób gubiących ładowarki pozwala na zastosowanie dowolnej ładowarki i kabla USB-C.

W tachimetrze nie mogło oczywiście zabraknąć już znanego i bardzo wygodnego przycisku bocznego do wyzwalania pomiarów, który znacznie ułatwia i przyspiesza pracę w terenie bez odrywania oczu od lunety urządzenia.

Dużą zmianą jest również możliwość wyboru oprogramowania/wyświetlanego systemu na ekranie.

Każdy z nas jest przyzwyczajony do konkretnych rodzajów programów lub interfejsów, dlatego SatLab wyszedł z inicjatywą, oferując trzy wersje oprogramowania: Topcon style, Sokia style, Leica Style (T/S/L) (zdjęcie obok)

Tachimetr będzie dostępny w sprzedaży w Polsce najwcześniej z krajów UE, bo już w drugiej połowie sierpnia 2022 roku.

Polskie biuro SatLab przygotowało specjalną promocję premierową – do końca września 2022 r. SLT-10 będzie dostępny w cenie 14 000 zł netto w zestawie z darmowym prezentem – niwelatorem SatLab SAL-32. Tachimetr będzie można zamawiać bezpośrednio w biurze SatLab Polska (biuro@satlab.com.se) lub online przez sklep gpsglobalsolutions.com oraz głównego dystrybutora geobudserwis.pl.

Źródło SatLab Polska


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS