Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2008-02-18| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Imprezy

Zapowiedź międzynarodowego sympozjum dotyczącego GIS


16 czerwca odbędzie się w Warszawie międzynarodowe sympozjum, a w dniach 17-19 czerwca warsztaty informacyjne o zastosowaniach oprogramowania otwartego GIS&RS na rzecz środowiska.

Sympozjum oraz Warsztaty są organizowane w ramach projektu CASCADOSS finansowanego ze środków 6. Ramowego Programu Badań i Rozwoju Technicznego Unii Europejskiej, Priorytet 1.2.4.2.2 „Określenie nowych metod promowania oraz pobudzania transferu technologii na szczeblu międzynarodowym”.
Głównym celem Projektu CASCADOSS jest upowszechnianie zastosowań oraz roli projektów GIS&RS Open Source Software w praktyce sektora publicznego, a w szczególności w pracy instytucji, które zajmują się środowiskiem.
CASCADOSS dąży w dużej mierze do ukształtowania grupy kluczowych użytkowników rozwiązań open source szczególnie sektora publicznego, którzy będą wspierać się w dążeniach do upowszechnienia zastosowań GIS&RS OSS na rzecz środowiska przyrodniczego. Aby osiągnąć ten cel, ustanowiono międzynarodowy kaskadowy program szkoleniowy. Jego pierwszy etap polega na szczegółowym studium rozwiązań „open source” w zakresie systemów informacji geograficznej oraz teledetekcji, w szczególności:
-inwentaryzacji dostępnego oprogramowania open source GIS&RS, jego ewaluacji oraz opisaniu zastosowań w projektach na rzecz środowiska przyrodniczego;
-opisaniu typów modeli biznesowych zastosowań rozwiązań „open source” GIS&RS z uwzględnieniem wartości dodanej usług bazujących na tej technologii;
-kompleksowym przeglądzie zasad prawnych związanych z licencjami rozwiązań open source oraz zebraniu tych zasad w formie przewodnika.
Rezultaty prac oraz doświadczenia zgromadzone w pierwszym etapie programu będą zebrane na tzw. LIVE CD i upowszechnione w Europie w formie międzynarodowego jednodniowego sympozjum oraz trzydniowych warsztatów informacyjnych (etap drugi projektu).
W kolejnym – trzecim etapie – odbędą się dwudniowe „narodowe” warsztaty szkoleniowe dla poszczególnych grup odbiorców, które planowane są w Polsce, Belgii i pozostałych krajach Beneluksu, na Węgrzech i w Serbii oraz w Czechach i na Słowacji w roku 2009.
Jednym z elementów projektu jest opracowanie portalu edukacyjnego umożliwiającego korzystanie z materiałów szkoleniowych dotyczących zastosowań GIS&RS OSS w aplikacjach na rzecz środowiska przyrodniczego.

Źródło: GRID


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama