wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-03| artykuł sponsorowany | Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

EAGLE EYE: zaawansowany VTOL do długich nalotów fotogrametrycznych i obserwacyjnych.

GPS GLOBAL SOLUTIONS wprowadza do sprzedaży zaawansowanego drona pionowego startu i lądowania (VTOL) – to już drugi model pod własną marką. Nazwa EAGLE EYE została wybrana ze względu na zastosowanie drona w wielu profesjonalnych pracach – począwszy od pomiarów fotogrametrycznych bardzo dużych obszarów, po obserwacje z dużych odległości w dziedzinie ratownictwa i wojskowości.


EAGLE EYE: zaawansowany VTOL do długich nalotów fotogrametrycznych i obserwacyjnych.
EAGLE EYE: zaawansowany VTOL do długich nalotów fotogrametrycznych i obserwacyjnych.
EAGLE EYE: zaawansowany VTOL do długich nalotów fotogrametrycznych i obserwacyjnych.
EAGLE EYE: zaawansowany VTOL do długich nalotów fotogrametrycznych i obserwacyjnych.

Bardzo dużej pojemności bateria 65000 mAh pozwala na sześciogodzinny lot z obciążeniem do 2 kg, umożliwiając pokrycie 3800 ha terenu podczas jednego nalotu. EAGLE EYE umożliwia pracę w ekstremalnych warunkach podczas deszczu czy ujemnych temperatur do -20°C. Posiada funkcje automatycznego pionowego startu, nalotu oraz lądowania.

Zbudowany z najwyższej klasy materiałów EAGLE EYE został wyposażony w zaawansowane systemy, m.in.: wielozadaniową obrotową kamerę z gimbalem ze sztuczną inteligencją rozpoznającą ludzi, zwierzęta i pojazdy z odległości do 2500 m, oraz aż 114-krotnym zoomem z możliwością zapisu video oraz zdjęć, a także kamerę termalną i dalmierz laserowy do pomiaru odległości w zakresie 5–1500 m.

Dodatkowe anteny pozwalają na lot w zasięgu do 100 km od stacji kontroli naziemnej (GCS). Jest to profesjonalna i zaawansowana aparatura całkowicie odporna na czynniki zewnętrzne, z normą IP67, pracująca w zakresie temperatur od -10°C do 60°C, przez 4 h bez ładowania. Wykonana z karbonu zawiera dwa wysokorozdzielcze jasne ekrany (1000 nit) 18,5 cala. Na jednym obserwujemy widok z kamery oraz termowizji, a także parametry pomiaru odległości i rozpoznawanie AI, natomiast na drugim – system planowania misji nalotu, telemetrię wraz z pozycją drona. W stacji znajdziemy również pełną klawiaturę, przyciski funkcyjne, joystick do zdalnego manualnego sterowania dronem.

EAGLE EYE przeznaczony jest głównie do obserwacji i monitorowania przestrzeni naziemnej, dlatego trwają rozmowy i negocjacje nad dostarczeniem pierwszego modelu na teren Ukrainy do wykorzystania wywiadowczego. Dzięki możliwości ustawienia anten w bezpiecznej odległości od operatora, bardzo dużemu zasięgowi i długiego czasu lotu EAGLE EYE jest znacznie tańszą alternatywą do stosowanych obecnie militarnych płatowców obserwacyjnych.

Przygotowujemy również kolejny model VTOL sygnowany naszą marką, który będzie mniejszym rozwiązaniem EAGLE EYE – z czasem lotu do 3 h na jednym ładowaniu. Wkrótce w ofercie GPS GLOBAL SOLUTIONS.

Zapraszamy do kontaktu firmy i instytucje (w szczególności powiązane z dostawami urządzeń na Ukraine) chętne do redystrybucji produktu.

Zespół GPS GLOBAL SOLUTIONS


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS