Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-05-06| Geodezja, Imprezy

Międzynarodowy Kongres FIG w Warszawie: ostatnie dni niższej opłaty konferencyjnej

Jeszcze tylko do najbliższego wtorku (10 maja) można skorzystać z niższej opłaty rejestracyjnej na XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG). W tym roku gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia jest Warszawa.


Międzynarodowy Kongres FIG w Warszawie: ostatnie dni niższej opłaty konferencyjnej
Międzynarodowy Kongres FIG w Warszawie: ostatnie dni niższej opłaty konferencyjnej
Międzynarodowy Kongres FIG w Warszawie: ostatnie dni niższej opłaty konferencyjnej

Do 10 maja peÅ‚ny koszt rejestracji wynosi 1800 zÅ‚, po tej dacie wzroÅ›nie do 2000 zÅ‚, zaÅ› po 8 sierpnia – do 2200 zÅ‚. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli kilka innych form uczestnictwa (w tym udziaÅ‚ zdalny), a także niższe opÅ‚aty dla studentów i mÅ‚odych geodetów (tj. tych, którzy ukoÅ„czyli studia co najwyżej 5 lat temu) oraz mÅ‚odych profesjonalistów (tj. osób w wieku do 35 lat). W szczegółach wysokość opÅ‚at prezentuje tabela obok.

Kongres odbędzie się w dniach 11-15 września w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w warszawskiej dzielnicy Wawer. Organizatorzy spodziewają się przybycia nawet 1,5 tys. uczestników z całego świata.

Główne hasÅ‚o Kongresu to „Wolontariat na rzecz przyszÅ‚oÅ›ci – doskonaÅ‚ość geoprzestrzenna dla lepszego życia”. Obrady majÄ… koncentrować siÄ™ wokół takich zagadnieÅ„ jak:

  • Geodeta 4.0 – zastosowania w katastrze, zagadnieniach Å›rodowiskowych, inżynierii i górnictwie.
  • Nasz zawód w czasach pandemii oraz po niej
  • Otwarty dostÄ™p – czy to punkt przyszÅ‚ej mapy drogowej geodezji?
  • Kompetencje geodezyjne dla innych dyscyplin.

Szczegółowy program wydarzenia zostanie opublikowany już wkrótce. Zaplanowano w nim nie tylko sesje naukowe odbywające się nawet w 7 równoległych blokach, ale także rozbudowaną wystawę sponsorów oraz warsztaty, wycieczki, spotkania biznesowe itp.

Imponująco prezentuje się chociażby oferta wycieczek. W ich ramach uczestnicy będą mogli zobaczyć nie tylko najważniejsze atrakcje turystyczne Polski, ale także miejsca ściśle związane z geodezją, np. Muzeum Geodezyjne WPG, siedzibę GUGiK czy Politechnikę Warszawską. Równolegle z Kongresem odbywać się będą wydarzenia towarzyszące poświęcone m.in. modelowaniu informacji o budynkach, geodezji górniczej, układom odniesienia czy systemom wielosensorycznym.

Szczegółowe informacje o Kongresie dostępne są na stronach internetowych udostępnionych zarówno przez FIG, jak i Stowarzyszenie Geodetów Polskich będące lokalnym gospodarzem wydarzenia.


Patronat medialny nad Kongresem FIG 2022 objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl

Redakcja


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS