Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-04| Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma

Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 05/2022. Materiał okładkowy, pod którym podpisało się kilkudziesięciu kartografów, dotyczy wizualizacji kartograficznych BDOT10k generowanych automatycznie i publikowanych przez GUGiK.


Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Zdaniem autorów artykułu opracowanie i bezpłatne udostępnianie obywatelom wizualizacji BDOT10k jest ze wszech miar słuszne, ale powinno być wykonywane z odpowiednią starannością i wykorzystaniem doświadczeń polskiej kartografii. Sygnalizują oni, że od momentu opublikowania pierwszych wizualizacji zarówno w środowiskach związanych zawodowo z geoinformacją, jak i wśród innych użytkowników map narasta poważne zaniepokojenie. Ma to związek z długą listą braków, błędów, niedoróbek, niestaranności czy też brakiem kontroli przy wykonaniu opracowań.

Dane BDOT10k są także „bohaterem” artykułu „Jeszcze więcej analiz”. Autorka przekonuje, że stanowią one doskonały materiał do analiz wspomagających procesy decyzyjne. W takich zastosowaniach niezwykle przydatne mogą okazać się atrybuty obiektów.

Miłośnicy nowinek sprzętowych znajdą w majowym GEODECIE test automatycznej tyczki Leica AP20 AutoPole. To ciekawe rozwiązanie pokazuje, że połączenie technologii dobrze znanych w geodezji może zapewnić całkiem nowe korzyści.
Przedstawiamy także wsparte opiniami fachowców porównanie dwóch metod wyznaczania pozycji dronów z centymetrową dokładnością – PPK i RTK.

Przedstawiciele firm Metior 3D, Inwentaryzacje Budowlane 24 oraz Bombosz Drone Mapping dzielą się natomiast swoimi doświadczeniami z niedawnej inwentaryzacji oraz digitalizacji obiektów zabytkowych w Ukrainie. Jak ważna może być dokumentacja odtworzeniowa, świadczy wojna w Ukrainie i zniszczenia czynione przez Rosjan. A czy ta wojna ma także wpływ na geodezyjny rynek pracy w Polsce? Tego dowiemy się z artykułu "Zza Buga nad Wisłę?".

W najnowszym wydaniu publikujemy ponadto rozmowę z prof. Katarzyną Osińską-Skotak z PW nt. wykorzystania zobrazowań lotniczych i satelitarnych do inwentaryzacji i monitorowania procesu likwidacji azbestowych dachów, a także artykuł przybliżający pracę geodetów z Polservice Geo przy obsłudze maszyn drążących TBM w Łodzi.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili majowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych majowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość majowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS