wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2006-03-31| GNSS, Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Software, Imprezy, Kataster

Politechnika wspomaga GUGiK


Na seminarium naukowym na Politechnice Warszawskiej (31 marca) pracownicy tamtejszego Wydziału Geodezji i Kartografii zaprezentowali możliwości wykorzystania wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych jako materiału źródłowego w procesie wektoryzacji (wyniki Projektu Celowego Nr 6T12 2003 C/06101 pt. „Opracowanie elementów wektorowych baz danych topograficznych oraz metod i technologii dyskretnej wielospektralnej analizy zmian powierzchniowych w oparciu o wysokorozdzielcze obrazy satelitarne”). Wykonawcy grantu, którego zleceniodawcą był GUGiK, przeanalizowali zdjęcia z satelitów Ikonos, QuickBird i EROS pod kątem precyzji stworzonych z nich ortofotomap (parametrów geometrycznych i dokładności sytuacyjnej), a także statystycznych wyników ich wektoryzacji. Wyniki wskazują na to, że jedynie zdjęcia z satelitów QuickBird i Ikonos spełniają wymogi dokładnościowe TBD na drugim poziomie uogólnienia treści i mogą w procesie wektoryzacji zastąpić zdjęcia lotnicze w skali 1:26 000.
Więcej w GEODECIE 4/2006

MP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt