wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2006-03-31| GNSS, Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Software, Imprezy, Kataster

Politechnika wspomaga GUGiK


Na seminarium naukowym na Politechnice Warszawskiej (31 marca) pracownicy tamtejszego Wydziału Geodezji i Kartografii zaprezentowali możliwości wykorzystania wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych jako materiału źródłowego w procesie wektoryzacji (wyniki Projektu Celowego Nr 6T12 2003 C/06101 pt. „Opracowanie elementów wektorowych baz danych topograficznych oraz metod i technologii dyskretnej wielospektralnej analizy zmian powierzchniowych w oparciu o wysokorozdzielcze obrazy satelitarne”). Wykonawcy grantu, którego zleceniodawcą był GUGiK, przeanalizowali zdjęcia z satelitów Ikonos, QuickBird i EROS pod kątem precyzji stworzonych z nich ortofotomap (parametrów geometrycznych i dokładności sytuacyjnej), a także statystycznych wyników ich wektoryzacji. Wyniki wskazują na to, że jedynie zdjęcia z satelitów QuickBird i Ikonos spełniają wymogi dokładnościowe TBD na drugim poziomie uogólnienia treści i mogą w procesie wektoryzacji zastąpić zdjęcia lotnicze w skali 1:26 000.
Więcej w GEODECIE 4/2006

MP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt