|2022-02-01|
GNSS, Geodezja, GIS, Firma
Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 02/2022. W artykule okładkowym piszemy, jak radzić sobie z zakłócaniem sygnałów GNSS w pomiarach geodezyjnych. Zagrożenie to bowiem z roku na rok staje się coraz poważniejsze.
Lutowy GEODETA to także szczegółowe wyniki badania dotyczącego wysokości płac w branży geodezyjnej i kartograficznej. Zarobkom geodetów i kartografów przyglądamy się znów po kilku latach przerwy. W tym czasie ekonomiści, statystycy i politycy, a za nimi media – wszyscy informowali o kolejnych wzrostach wynagrodzeń. Czy w naszej branży jest podobnie?
W bieżącym wydaniu czytelnicy znajdą ponadto dwa wywiady. Radca prawny Grzegorz Kowalski z Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego opowiada, jak powstawała norma branżowa PTG dotycząca sporządzania wstępnego projektu podziału nieruchomości. Z kolei dr hab. Tomasz Owerko z AGH mówi o popularyzacji modelowania informacji o budynkach oraz o szansach dla branży geodezyjnej, jakie z tego wynikają.
Tematy techniczne kontynuujemy w artykułach o praktycznym wykorzystaniu BDOT10k oraz automatyzacji procesu zawiadamiania organów podatkowych o zmianach w EGiB. Ten drugi temat na przykładzie technologii e-property omawia Zbigniew Malinowski, prezes firmy Geo-System.
W najnowszym numerze GEODETY prezentujemy również spojrzenie Jerzego Gajdka na samorząd zawodowy geodetów i kartografów, omówienia trzech wyroków, a także krytyczną ocenę krajowej polityki przestrzennej. Miłośników literatury zainteresuje z pewnością artykuł przybliżający postać Edwarda Redlińskiego – autora słynnej „Konopielki”, geodety i dziennikarza z wykształcenia.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili lutowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lutowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.
Zawartość lutowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|