wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-23| GIS, Edukacja, Imprezy

Referaty, warsztaty i pokazy na GIS Day na PŚk

19 listopada na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej po raz szósty świętowano Międzynarodowy Dzień GIS, tym razem pod hasłem „GIS moją pasją i inspiracją”.


Referaty, warsztaty i pokazy na GIS Day na PŚk
Referaty, warsztaty i pokazy na GIS Day na PŚk

GIS Day jest międzynarodowym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym skierowanym do młodych osób – głównie studentów oraz uczniów szkół średnich. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o systemach informacji geograficznej (GIS) i ich zastosowaniu w różnych dziedzinach życia. Wydarzenie odbywa się corocznie w wielu miejscach na świecie. Obchody zainicjowała w latach 80. ubiegłego stulecia w USA firma Esri, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania do analiz przestrzennych GIS.

W trakcie tegorocznego GIS Day na PŚk uczestnicy mieli możliwość wysłuchania kilkunastu referatów naukowych wygłoszonych przez pracowników Polskiej Akademii Nauk, Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki PŚk, Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz zaproszonych gości.

Równocześnie z sesjami referatowymi w salach komputerowym budynku ENERGIS PŚk odbywały się warsztaty tematyczne pt.: „UAV w rolnictwie precyzyjnym”, „Tworzenie modeli 3D na podstawie naziemnych zdjęć cyfrowych”, „Wykorzystanie programu EWMAPA do obsługi Geoportalu”, podczas których studenci oraz uczniowie szkół średnich mogli wzbogacić swoje umiejętności w zakresie tworzenia i modyfikowania danych GIS.

W klubie ENERGIS zostały natomiast zorganizowane pokazy dronów, skanerów, sprzętu geodezyjnego oraz eksponatów muzealnych pochodzących m.in. z Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie. Na zewnątrz prowadzono ćwiczenia, gry i warsztaty terenowe z wykorzystaniem różnych metod pomiarowych, np. GNSS.

Źródło: PŚk


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szkoda że mało kto o tym wiedział...
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS