Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-01-29| Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Leica Cyclone II TOPO dla skanerów HDS


Leica Geosystems poinformowała o wprowadzeniu na rynek kolejnej generacji oprogramowania do tworzenia map z danych zarejestrowanych przez skaner laserowy HDS. Nowe oprogramowanie jest przeznaczone dla operatorów CAD i nie wymaga doświadczenia w skanowaniu laserowym i technologii 3D.

Skanery HDS służą do wykonywania szybkich, dokładnych pomiarów terenu lub konstrukcji w celu przygotowania dokumentacji powykonawczej lub zrobienia mapy. Jednak dla osób nieznających technologii skaningu laserowego przetworzenie danych pomiarowych do postaci mapy 2D stanowi problem. Oprogramowanie Leica Cyclone II TOPO usuwa tę przeszkodę i pozwala rysować je równie szybko, jak na podstawie danych zebranych tradycyjnymi metodami.

Oprogramowanie wyposażono w interfejs użytkownika, w którym przestrzeń robocza jest podobna do aplikacji CAD-owskich. Istnieje możliwość automatycznego wygenerowania przekrojów poprzecznych i widoków izometrycznych tego samego obszaru mapy. Wszystkie widoki można oglądać jednocześnie. Mechanizm Intelligent-2D-Section View dodatkowo automatycznie generuje najbardziej charakterystyczne pod względem topograficznym obszary oraz dokonuje ich orientacji, co pozwala operatorowi na dokładne lokalizowanie zeskanowanych obiektów.
Narzędzie SmartPick daje z kolei możliwość automatycznej ekstrakcji wybranych punktów z całego ich skupiska za pomocą takich opcji, jak: najwyższy, najniższy, najbliższy, krawędź itp.
Według zapewnień producenta, operator CAD jest w stanie opanować to oprogramowanie w ciągu kilku godzin.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS