wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-06| Geodezja, Sprzęt, Edukacja, Ludzie

Wystawa z okazji 100-lecia WGiK PW

W dniu Uroczystości Centralnych Jubileuszu 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej otwarto wystawę prezentującą wybrane pamiątki z okresu jego działalności.


Wystawa z okazji 100-lecia WGiK PW
Wystawa z okazji 100-lecia WGiK PW

W sali ekspozycyjnej Muzeum PW w sąsiedztwie Dużej Auli w Gmachu Głównym PW zgromadzono liczne dokumenty, opracowania kartograficzne, akcesoria oraz instrumenty geodezyjne związane z Wydziałem. Na szczególną uwagę zasługują osobiste pamiątki po profesorach Wydziału. Często są to rękopisy i zapiski, pierwowzory skryptów, listy ocen studenckich oraz ich korespondencja. Niezwykle okazale prezentuje się zbiór prac dyplomowych i opracowań sprzed II wojny światowej.

Dydaktyczna działalność Wydziału jest również obecna w nowszych materiałach – są to zarówno prace dyplomowe, jak i skrypty i podręczniki autorstwa kadry naukowej Wydziału, nierzadko będące fundamentem wiedzy dla kilku pokoleń geodetów.
W sferze dokonań naukowych i rozwojowych zaprezentowano przykładowe prace, sięgające współczesnych rozpraw habilitacyjnych i prac wdrożeniowych. Ekspozycję tę uzupełnia niewielka prezentacja wybranych akcesoriów i instrumentów geodezyjnych, z których najciekawsze się przyrządy obliczeniowe, pierwsze odbiorniki GPS i klasyczne teodolity. Należy zaznaczyć, iż znacząca kolekcja instrumentów geodezyjnych zgromadzonych przez Wydział przed wielu laty została przekazana do stałej ekspozycji Muzeum Geodezji Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego.

Absolwenci Wydziału mogą tu odbyć sentymentalną podróż w przeszłość do lat studenckich, pracownicy –wspomnieć swych nieżyjących kolegów i koleżanki, a obecni studenci – poznać historię swojej Alma Mater.

Wystawa będzie czynna do połowy listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-13.30.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS