W sali ekspozycyjnej Muzeum PW w sąsiedztwie Dużej Auli w Gmachu Głównym PW zgromadzono liczne dokumenty, opracowania kartograficzne, akcesoria oraz instrumenty geodezyjne związane z Wydziałem. Na szczególną uwagę zasługują osobiste pamiątki po profesorach Wydziału. Często są to rękopisy i zapiski, pierwowzory skryptów, listy ocen studenckich oraz ich korespondencja. Niezwykle okazale prezentuje się zbiór prac dyplomowych i opracowań sprzed II wojny światowej.
Dydaktyczna działalność Wydziału jest również obecna w nowszych materiałach – są to zarówno prace dyplomowe, jak i skrypty i podręczniki autorstwa kadry naukowej Wydziału, nierzadko będące fundamentem wiedzy dla kilku pokoleń geodetów.
W sferze dokonań naukowych i rozwojowych zaprezentowano przykładowe prace, sięgające współczesnych rozpraw habilitacyjnych i prac wdrożeniowych. Ekspozycję tę uzupełnia niewielka prezentacja wybranych akcesoriów i instrumentów geodezyjnych, z których najciekawsze się przyrządy obliczeniowe, pierwsze odbiorniki GPS i klasyczne teodolity. Należy zaznaczyć, iż znacząca kolekcja instrumentów geodezyjnych zgromadzonych przez Wydział przed wielu laty została przekazana do stałej ekspozycji Muzeum Geodezji Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego.
Absolwenci Wydziału mogą tu odbyć sentymentalną podróż w przeszłość do lat studenckich, pracownicy –wspomnieć swych nieżyjących kolegów i koleżanki, a obecni studenci – poznać historię swojej Alma Mater.
Wystawa będzie czynna do połowy listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-13.30.