|2021-10-01|
Geodezja, Mapy, Sprzęt, Prawo, Ludzie
Październikowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 10/2021. W materiale okładkowym pracownicy firmy KA-RO dzielą się swoimi doświadczeniami z geodezyjnej obsługi budowy tunelu w Świnoujściu.
Miłośników gór z pewnością zainteresują dwa materiały. Pierwszy z nich to wywiad z Leszkiem Cichym, geodetą, który zimowym wejściem na Mount Everest zapoczątkował erę zimowego himalaizmu, a wiele lat później jako pierwszy Polak zdobył Koronę Ziemi. Drugi poświęcony jest polsko-czeskiemu atlasowi Karkonoszy. Dr hab. Waldemar Spallek z Uniwersytetu Wrocławskiego, redaktor publikacji i znajdujących się w niej map, przybliża genezę, proces projektowania, a także zakres tematyczny tego niezwykłego dzieła.
W dniach 21-23 września w Hanowerze w Niemczech odbyły się międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo. W październikowym GEODECIE nie mogło zabraknąć relacji z tego ważnego wydarzenia. Po przeglądzie tegorocznych premier nasuwa się pytanie: Czy postęp technologiczny sprawi, że geodeci będą wychodzili w teren jedynie „od wielkiego dzwonu”?
15 października 90 lat skończy profesor Jerzy Gaździcki – pionier informatyzacji w Polsce, twórca polskiej szkoły geomatyki i jeden z największych autorytetów polskiej geodezji. Z tej okazji publikujemy materiał przybliżający sylwetkę i dokonania wieloletniego prezesa PTIP i orędownika dyrektywy INSPIRE.
W październikowym GEODECIE Bogdan Grzechnik relacjonuje XXVIII Walne Zgromadzenie Geodezyjnej Izby Gospodarczej i komentuje przyjęte wnioski. Omawiamy też dwa wyroki sądów administracyjnych (w tym jeden dotyczący "pajączków" przy zgłaszaniu prac geodezyjnych) oraz wpływ na geodezję procedowanych właśnie przepisów ułatwiających budowę domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m kw.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili październikowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych październikowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.
Zawartość październikowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|