Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-23| Geodezja, Prawo

Rozporządzenie ws. BDOT500 i mapy zasadniczej podpisane

Minister rozwoju podpisał rozporządzenie ws. bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej. Z kolei na stronie RCL udostępniono nową wersję tego projektu.


Rozporządzenie ws. BDOT500 i mapy zasadniczej podpisane

Przypomnijmy, że pierwszy projekt tego aktu opublikowano 7 czerwca (czytaj więcej o zakresie proponowanych zmian), a jego konsultacje publiczne trwały 2 tygodnie. W ich toku do przepisów tych zgłoszono około 300 uwag, które wraz ze stanowiskiem GUGiK w ich sprawie opisaliśmy na Geoforum.pl.

Dziś (23 lipca) GUGiK poinformował, że rozporządzenie to zostało już podpisane i przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Jednocześnie na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano jego najnowszą wersję, która trafiła na biurko Jarosława Gowina.

Rozporządzenie wejdzie w życie 31 lipca, przy czym powiaty będą miały czas do końca 2022 roku, by dostosować swoje bazy BDOT500 do nowych regulacji (w przypadku wdrożenia nowego układu wysokościowego termin przedłużono do końca 2023 r.). Do prac geodezyjnych związanych z aktualizacją BDOT500 zgłoszonych i niezakończonych przed tą datą mogą być stosowane przepisy dotychczasowe, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2021 r.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS