wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-23| Geodezja, Prawo

Rozporządzenie ws. BDOT500 i mapy zasadniczej podpisane

Minister rozwoju podpisał rozporządzenie ws. bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej. Z kolei na stronie RCL udostępniono nową wersję tego projektu.


Rozporządzenie ws. BDOT500 i mapy zasadniczej podpisane

Przypomnijmy, że pierwszy projekt tego aktu opublikowano 7 czerwca (czytaj więcej o zakresie proponowanych zmian), a jego konsultacje publiczne trwały 2 tygodnie. W ich toku do przepisów tych zgłoszono około 300 uwag, które wraz ze stanowiskiem GUGiK w ich sprawie opisaliśmy na Geoforum.pl.

Dziś (23 lipca) GUGiK poinformował, że rozporządzenie to zostało już podpisane i przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Jednocześnie na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano jego najnowszą wersję, która trafiła na biurko Jarosława Gowina.

Rozporządzenie wejdzie w życie 31 lipca, przy czym powiaty będą miały czas do końca 2022 roku, by dostosować swoje bazy BDOT500 do nowych regulacji (w przypadku wdrożenia nowego układu wysokościowego termin przedłużono do końca 2023 r.). Do prac geodezyjnych związanych z aktualizacją BDOT500 zgłoszonych i niezakończonych przed tą datą mogą być stosowane przepisy dotychczasowe, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2021 r.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
rgb dlaczego reprezentacje graficzne wszystkich obiektów są na czarno, skoro wiersz obok "kolor RGB" sugeruje zupełnie co innego?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: rgb Ja tam widzę kolory, czarny i biały. Kto by się znał na jakiś kolorach w RGB. Komu to potrzebne skoro od razu widać że czarne jest czarne a białe jest białe czy też odwrotnie, nie pamiętam.
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: rgb bo to są tajne kolory te RGB. Nie dla każdego maluczkiego. Przekodowuję te badziewia z ODGK by wyglądały jak należy, żmudna robota. Jakby ktoś specjalnie robił nam pod górę. A to symbole nie zgodne z najnowszym rozporządzeniem, a to linie niby mające kolory a warstwy pokazują że jest to kolor czarny. Badziew za badziewiem. Dlaczego nie mogę dostać pliku z odpowiednimi symbolami oraz kolorami ??. Może trzeba dokupić jakiś Turbomap ??. hmm.... . A ja ten Turbomap mam w tyle
zgłoś
odp: odp: rgb RGB to nie Rudy, Gruby, Zły tylko takie składowe kolorów (Red, Green, Blue) o których uczą się już obecnie dzieci w podstawówce. Także drogi Stanley'u od tajnych kolor z tym postępem u ciebie to wiesz......
 1 
zgłoś
@ Totalny chaos. Wielu dostawców oprogramowania dla Starostw nie zdąży wprowadzić implementacji. Całe szczęście że jest na rynku jedyna słuszna firma, która jest gotowa przejąć prowadzenie map w całej Polsce. Aby uciąć spekulacje nadmieniam że nikt z obecnej władzy nie ma udziałów w tej firmie.
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
odp: @ jeżeli jakaś firma, której oprogramowanie działa w starostwie nie poradzi sobie szybko z aktualizacją baz danych, to oznacza, że ta firma nie powinna się zajmować tworzeniem oprogramowania dla starostw. tu nie ma żadnego tłumaczenia. ja rozumiem, że to są koszty, ale jakie są przychody? okupuje się praktycznie starostwo dożywotnio. nikt nie zmieni systemu na nowy bez zatrzymania baz danych na miesiące... dlatego żaden starosta tego nie zrobi. nie ma co płakać, jak się korzysta z wymysłów kasty urzędniczej, to nie można narzekać, że dużo pracy, że mało czasu... na końcu i tak wszyscy wyjdą na swoje.
 8 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: @ Robiłeś kiedyś konwersję bazy danych że się odzywasz ? Jeśli nie to zajmij się swoimi gumiakami.
 4 
 3 
zgłoś
odp: odp: @ Jeśli firma sobie nie radzi to najwyższa pora żeby jej prezes spróbował zostać GGK :-D. To działa...
 20 
zgłoś
Groza Miną lata zanim ktoś ten bajzel po Izdebskim posprząta. Oczywiście jeśli trafi się ktoś komu się będzie chciało. Jedyny plus to taki że następca będzie miał spokój z jego listami otwartymi bo będzie mógł krótko napisać teraz ja rządzę i panu Panie Izdebski nic do tego. Wyć się chce jak się na to wszystko patrzy.
 4 
 14 
odpowiedz zgłoś
Zobaczymy Może poczekajmy z ocenami projektu troszkę. Dużo atrybutow która była zbędna znikną, wiec dajmy czas.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Zobaczymy Zbędne? To subiektywna ocena. Wyznacznikiem jakości nie jest wycinanie obiektów i atrybutów tylko takie narzędzia i techniki aby och zbieranie było tanie proste i o dużej jakości. Wycinanie to nowa technika prac legislacyjnych przyjeta przez Izdebskiegp wbrew większości pracowników, którzy rozkladaja ręce i jest im wstyd.Ruine zrobił ten człowiek, folwark.
 3 
 9 
zgłoś
No zobaczcie Państwo wersja ostateczna nagle na RCL się znalazła już po podpisie jako skierowana do podpisu. A reszta projektów w ostatecznym brzmieniu kiedy będzie dostępna na RCL ?
 2 
odpowiedz zgłoś
przejrzałem i stwierdzam kolejny już raz. kaście urzędniczej się bardzo nudzi. po co było wprowadzać murek oporowy? żeby teraz go zlikwidować? ile ja godzin spędziłem na poprawianiu murków na ściany, bo panu weryfikatorowi tak się ubzdurało... całe te bazy danych, to urzędnicze fanaberie. mają teraz co robić, a to ważne w czasach pandemii. trzeba wykazać, że się jest potrzebnym. ale powróciła wiata marnotrawna...:-D
 25 
odpowiedz zgłoś
odp: przejrzałem To jakiś klasyk śpiewał ... Show must go on ...
 4 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS