wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-14| Teledetekcja, Przetargi

WAT zamawia bezzałogowca nowej generacji

Wojskowa Akademia Techniczna ogłosiła przetarg na dostawę bezzałogowego statku powietrznego nowej generacji. Maszyna będzie wykorzystywana przez Katedrę Rozpoznania Obrazowego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji.


WAT zamawia bezzałogowca nowej generacji <br />
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Jak czytamy w specyfikacji zamówienia, platforma powietrzna bezzałogowego systemu rozpoznania powietrznego ma być wyposażona w silnik elektryczny, oferować zasięg do 25 km i 2-godzinny minimalny czas lotu, a także operować na wysokości przynajmniej 800 metrów nad poziomem gruntu. Jej maksymalna masa startowa ma wynosić powyżej 10 kg. Platforma będzie wyposażona w głowicę obserwacyjną zapewniającą cyfrową transmisję obrazu w czasie rzeczywistym oraz zapis i przetwarzanie obrazu na pokładzie BSP. Głowica powinna składać się minimum z kamery światła dziennego rejestrującej obraz w jakości HD oraz kamery termowizyjnej.

W ramach drugiej części przetargu WAT zleca również dostawę mobilnego stanowiska kierowania BSP.

Oferty można składać do 3 sierpnia. Maszyna ma być dostarczona uczelni do końca listopada br., a mobilny system kierowania – w ciągu roku od podpisania umowy.

Jak informuje portal Defence24.pl, platforma znajdzie się na wyposażeniu Katedry Rozpoznania Obrazowego WAT – nowej jednostki Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, która zainicjowała swoją działalność 1 czerwca br. Maszyna będzie wykorzystywana nie tylko w badaniach naukowych, ale także na zajęciach z podchorążymi kształconymi na specjalności „rozpoznanie obrazowe” oraz na kursach doskonalących dla żołnierzy zawodowych.

Dodajmy, że to już kolejny teledetekcyjny zakup tej uczelni w ostatnim czasie. Pod koniec czerwca br. WAT sfinalizowała bowiem zakup ultralekkiego samolotu załogowego Virus SW. Maszyna będzie wykorzystywana przez uczelnię m.in. w celach pozyskiwania zobrazowań z poziomu lotniczego przy użyciu różnego rodzaju kamer oraz lidarów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS