wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-09| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Doktorant z IGiG wśród 5 najlepszych młodych naukowców w Polsce

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki konkursu START 2021. Prestiżowe stypendia otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców. Wśród nich, jako jedyny reprezentant dziedziny geodezja i kartografia, znalazł się mgr inż. Radosław Zajdel – doktorant w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Otrzymał on również – jako jeden z 5 laureatów START 2021 – specjalne wyróżnienie.


Doktorant z IGiG wśród 5 najlepszych młodych naukowców w Polsce <br />
Radosław Zajdel (fot. Tomasz Lewandowski/UPWr)
Radosław Zajdel (fot. Tomasz Lewandowski/UPWr)

START jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Laureaci programu START otrzymują roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel.
Od 2009 r. Fundacja przyznaje również w programie START wyróżnienia kandydatom, których osiągnięcia badawcze zostały ocenione przez recenzentów konkursu jako wybitne. Stypendia tych osób zostaną podwyższone do kwoty 36 tys. zł. W tym roku wyróżnienia otrzymało pięcioro laureatów. Jednym z nich został Radosław Zajdel.

Radosław Zajdel jest autorem bądź współautorem artykułów naukowych publikowanych w wiodących czasopismach. Z wykorzystaniem systemu Galileo wyznaczył wartość anomalii w ruchu obrotowym Ziemi, która jest obarczona czternastokrotnie mniejszym dryftem niż taka sama wartość wyznaczona z wykorzystaniem systemu amerykańskiego GPS. Wyniki jego badań mają istotne przełożenie na rozwój różnych dyscyplin w obszarze nauk ścisłych i technicznych. Zostały też doceniane na arenie międzynarodowej. Radosław Zajdel wygłaszał referaty na licznych konferencjach: m.in. IUGG w Montrealu w Kanadzie (2019), Galileo Colloquium organizowanym przez ETH w Zurychu (2019) oraz na 21st International Workshop on Laser Ranging w Canberze w Australii (2018). Został nagrodzony wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, np. przez Europejską Agencję Kosmiczną na Galileo Colloquium w Walencji w 2017 r.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach stypendium START otrzymali m.in.: Grzegorz Bury (IGiG UPWr, edycja 2020), Kamila Pawłuszek-Filipiak (IGiG UPWr, edycja 2020), Kamil Kaźmierski (IGiG UPWr, edycja 2019), Anna Kłos (WILiG WAT, 2018), Karina Wilgan (IGiG UPWr, 2017) i Krzysztof Sośnica (IGiG UPWr, 2016).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jest kadra są wyniki. Gdy Leśne dziadki siedzą cicho w norach, młodzi maja pole do popisu. tyle. Brawo!
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Jest kadra Jak Młodzi zajmują się czymś, co nie ma związku z prawem geodezyjnym i władzą GGK, to maja szansę osiągnąć realny sukces. Tak jak od lat robią to na UPWr. Z tematu ewidencji czy BDOTów, na polu naukowym, nikt nie ma najmniejszych szans na uznanie przez szeroko pojęty świat nauki. No chyba że w "światku naukowym" wspierającym "branżę informacyjną" której celem jest infrastruktura kosztem informacji po to żeby kombinatorzy ogarniali kasę. Całe szczęście, że ta patologia nie doszła jeszcze do UPWr i dzięki temu mogą tam coś wartościowego tworzyć. Nie ujmujac oczywiście tym ludziom, którzy na innych uczelniach, próbują robić rzeczy wartościowe. Bo tych także widać, nie mają jednak aż tak sprzyjającej atmosfery jak we Wrocławiu.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Jest kadra Dokładnie, UPWr nareszcie uzyskuje należne mu miejsce na mapie uczelni z kierunkami gk, vide ostatni ranking kierunków gk gdzie uznano go jako najlepszy w kraju
 2 
 1 
zgłoś
:) Radek chyba już się chyba przyzwyczaił do ciągłych sukcesów, ale i tak gratuluję i życzę nowych wyzwań oraz ciągłej satysfakcji:)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS