wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-05| Ludzie

Zmarł dr hab. inż. Julian Niebylski

3 marca zmarł Julian Niebylski – profesor Politechniki Szczecińskiej, założyciel i wieloletni prezes zarządu firmy GEOMETR Sp. z o.o., a ostatnio przewodniczący jej rady nadzorczej.


Zmarł dr hab. inż. Julian Niebylski

Julian Niebylski urodził się 12 marca 1930 r. w Horodyszczu Wielkim koło Tarnopola. W 1958 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji Górniczej AGH w Krakowie, tam też w 1976 r. uzyskał stopień doktora, a w 1986 r. – doktora habilitowanego.

W 1958 r. rozpoczął pracę w Szczecińskim Okręgowym Przedsiębiorstwie Mierniczym (od 1974 r. OPGK Szczecin), gdzie był kolejno kierownikiem zespołu pomiarowego, kierownikiem grupy robót, naczelnym inżynierem i kierownikiem Zakładu Metrologii Okrętowej.

Od 1965 roku wykładał geodezję na Politechnice Szczecińskiej (w 1993 r. powołany na stanowisko profesora nadzwyczajnego). Autor i współautor prawie setki prac i artykułów naukowych. Twórca wynalazków związanych z zastosowaniem technik pomiarowych w budowie statków oraz norm ISO dla procedur w metrologii okrętowej. Twórca dyscypliny naukowej metrologia okrętowa. W 1991 roku, z chwilą likwidacji OPGK Szczecin, założył własną firmę GEOMETR Sp. z o.o. specjalizującą się między innymi w obsłudze geodezyjnej budowy statków.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Był wyjątkowo skromnym i pracowitym człowiekiem. Wiele pokoleń geodetów miało możliwość rozwijać się zawodowo pod egidą Juliana Niebylskiego. Jego odejście to wielka strata dla całego środowiska.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 marca o godz. 13:00 w Szczecinie na Cmentarzu Centralnym w Kaplicy Głównej (kwatera 105A).

Tomasz Witosiński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bardzo dobry wykładowca, RIP
 2 
odpowiedz zgłoś
Zmarł dr hab. inż. Julian Niebylski niech Ci ziemia lekką będzie, a Twój dorobek naukowy niech będzie iskrą do rozwoju metrologii
 4 
odpowiedz zgłoś
RIP wielka strata
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS