wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-11| Geodezja, GIS

Aktualizacja BDOT10k w czterech województwach

W serwisie Geoportal.gov.pl udostępnione zostały zaktualizowane w 2020 roku zbiory danych BDOT10k dla obszaru kolejnych 13 powiatów w czterech województwach.


Aktualizacja BDOT10k w czterech województwach

W województwie małopolskim aktualizacja obejmuje powiaty: gorlicki, myślenicki, nowosądecki, Nowy Sącz oraz część powiatów: suskiego, tarnowskiego, wadowickiego (na obszarze opracowywanych arkuszy mapy topograficznej), a w województwie warmińsko-mazurskim powiat olsztyński i Olsztyn. Prace aktualizacyjne w tych przypadkach zostały wykonane w ramach zleceń właściwych urzędów marszałkowskich.

Z kolei w ramach zlecenia Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zostały wykonane prace w województwie lubelskim dla powiatu tomaszowskiego oraz w województwie opolskim dla powiatów: oleskiego, prudnickiego i strzeleckiego.

Dane BDOT10k można pobrać w paczkach powiatowych, wojewódzkich oraz dla całego kraju z Geoportalu przy użyciu warstwy „Dane do pobrania”. Są także dostępne poprzez usługę WMS lub zewnętrzne aplikacje (np. wtyczkę Pobieracz danych GUGiK dla QGIS). Do wizualizacji danych BDOT10k można wykorzystać dostępną w repozytorium oprogramowania QGIS wtyczkę „BDOT10k_GML_SHP” opracowaną i udostępnioną przez zespół GUGiK.

Równocześnie na Geoportalu dostępna jest warstwa „BDOT10k monitoring prac”, która pozwala prześledzić zasięg zamówień na aktualizację tej bazy. Niedawno rozszerzono ją o prace zrealizowane w 2019 i 2020 roku wraz z rozróżnieniem na zadania finansowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz przez właściwy urząd marszałkowski.

Do przeglądania i przeszukiwania bazy danych obiektów topograficznych można wykorzystać uruchomiony przez GUGiK 31 grudnia ub.r. portal BDOT10k dostępny pod adresem adres bdot10k.geoportal.gov.pl.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dasz radę 102 mosty Portal jest ok, krótko działa ale już wiele spraw mi ułatwił
odpowiedz zgłoś
odp: Dasz radę 102 mosty Nie dasz radę, tylko jak to zrobić. Film proszę, pana pracownika Geo-Systemu, pana byłego prezesa Geo-Systemu, a obecnego Zamawiającego, firmę Geo-System zatrudniającą rodzinę obecnego GGK proszę o film, jak wypełniono wymogi konkursowe. Nie za trudne ?
odpowiedz zgłoś
Chciałbym wyszukać wszystkie mosty na terenie powiatu tomaszowskiego czy portal bdot10k.geoportal.gov.pl mi w tym pomoże ? Szanowne Geoforum i GUGiKu dam radę to za pomocą tego portalu zrobić ? Może jakiś film bym zobaczył jak to owo przeszukiwanie w portalu jest realizowane za te marne 100 tysięcy ?
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS