wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-28| Teledetekcja, Przetargi

GUGiK zamawia ortofotomapy w rozdzielczości 5 i 10 cm

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na wykonanie fotogrametrycznych zdjęć lotniczych RGB oraz opracowanie na ich podstawie ortofotomapy RGB w skali 1:5000 w układzie PL-1992, w tym 2156 arkuszy w rozdzielczości 5 cm (ok. 10,7 tys. km kw.) i 1939 arkuszy w rozdzielczości 10 cm (9,7 tys. km kw.) wraz z aktualizacją numerycznego modelu terenu o oczku 1 m.


GUGiK zamawia ortofotomapy w rozdzielczości 5 i 10 cm <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
GUGiK zamawia ortofotomapy w rozdzielczości 5 i 10 cm <br />
Zamawiane ortofotomapy: czerwony - 5 cm, żołty - 10 cm
Zamawiane ortofotomapy: czerwony - 5 cm, żołty - 10 cm
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie ortofotomapy dla obszaru miast o liczbie ludności powyżej 20 tys. mieszkańców i został podzielony na 9 części:
Część 1: 287 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 269 arkuszy w rozdzielczości 10 cm; woj. pomorskie i zachodniopomorskie.
Cześć 2: 194 arkusze ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 305 arkuszy w rozdzielczości 10 cm; woj. kujawsko-pomorskie i wielkopolskie
Część 3: 288 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 344 arkusze w rozdzielczości 10 cm; woj. śląskie i lubuskie.
Część 4: 175 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 212 arkuszy w rozdzielczości 10 cm; woj. opolskie i łódzkie.
Część 5: 556 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 187 arkuszy w rozdzielczości 10 cm; województwo śląskie i małopolskie
Część 6: 327 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 75 arkuszy w rozdzielczości 10 cm; woj. mazowieckie.
Część 7: 81 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 253 arkuszy w rozdzielczości 10 cm; woj. świętokrzyskie i podkarpackie.
Część 8: 123 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 86 arkuszy w rozdzielczości piksela 10 cm; woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie.
Część 9: 125 arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm oraz 208 arkuszy w rozdzielczości 10 cm; woj. lubelskie i małopolskie

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości od 12 tys. zł (dla części 8) do 56 tys. zł (dla części 5) można składać do 2 lutego 2021 r. Wszystkie prace mają być zrealizowane do połowy grudnia 2021 r.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Administracja współdziała Rozumiem ze to w porozumieniu i współpracy z ARIMR bo przecież nie ma sensu powielanie zamówień ?
 4 
odpowiedz zgłoś
Tymczasem wykonujące zlecenie firmy fotogrametryczne będą... mogły sprzedawać inne produkty z tych nalotów. Dlaczego? Otóż dzisiejsze kamery fotogrametryczne, jakimi dysponują MGGP Aero, OPEGIEKA Elbląg itd. rejestrują conajmniej kanały R, G, B i Cir. Tymczasem zamawiane zdjęcia to gołe RGB, więc cały segment środowiskowy zainteresowany określaniem stanu środowiska (RDOŚ, PN, PK, PGL LP, GIOŚ) nie skorzystają z takich zdjęć, bo w PZGiK znajdą się tylko zdjęcia z kanałami RGB.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Tymczasem wykonujące zlecenie firmy fotogrametryczne będą... zrobi się drugi przetarg, spokojnie....
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Tymczasem wykonujące zlecenie firmy fotogrametryczne będą... Racja. Przecież drukarka pieniędzy działa.
zgłoś
nie 5 cm tylko 25cm ktoś nie potrafił zrobić ogłoszenia o zamówienia. W SIWZ mowa o 10 i 25cm.
odpowiedz zgłoś
odp: nie 5 cm tylko 25cm a to ciekawe, gdzie jest SIWZ? na stronie GUGiK na razie brak
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS