wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-18| Teledetekcja, Imprezy

Teledetekcja na tropie przyszłości

Pod takim hasłem w najbliższy poniedziałek (21 grudnia) odbędzie się konferencja naukowa organizowana w ramach obchodów 18. edycji Dnia Teledetekcji na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie wspólnie organizują Stowarzyszenie Studentów „Geoida” oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej Wydziału Geodezji i Kartografii.


Teledetekcja na tropie przyszłości
Uczestnicy konferencji dowiedzą się o metodach badania przeszłości za pomocą nowoczesnych technologii. Wydarzenie rozpocznie się od merytorycznego wstępu na temat archeologii, który wyjaśni podstawowe pojęcia i zagadnienia. Następnie podczas tematycznych prelekcji zostaną poruszone tematy związane ze szpiegowskimi zobrazowaniami satelitarnymi. Ddowiemy się, jakie skarby kryje w sobie las i jak je odnaleźć, a także, w jaki sposób teledetekcja pomaga badać przeszłość. W trakcie konferencji oraz na jej zakończenie będą się odbywały konkursy tematyczne z cennymi nagrodami.

Konferencja odbędzie się w godzinach 11.00-15.00 na platformie MS Teams. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu wydarzenia, tytułów prelekcji oraz formularz do zapisów na konferencję znajdują się na profilu wydarzenia na FB.

Po zakończeniu konferencji odbędą się także warsztaty tematyczne, których uczestnicy zapoznają się z metodami tworzenia NMT z otwartych danych i sposobem ich wizualizacji na potrzeby archeologii oraz poznają możliwości przeprowadzania badań, łącząc tradycyjne metody z nowymi możliwościami technologicznymi. Dzięki ćwiczeniom będzie można poszerzyć swoje umiejętności z oprogramowania wykorzystywanego w teledetekcji.

Joanna Fijałkowska (Stowarzyszenie Studentów "Geoida")


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS